Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dlaczego tak? Zarządzanie ciągłością działania

Zarządzanie ciągłością działania jest jednym z najważniejszych procesów w firmie. To zapewnienie klientom i dostawcom dostępności jej krytycznych funkcji biznesowych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. O tym, jak chronić organizację i jej zasoby opowiedziała Izabela Kos-Kleysa, Z-ca Dyrektora Działu Bezpieczeństwa Informacji i Elektronicznej Wymiany Danych, Asseco Poland, w rozmowie Robertem Stanilewiczem, prowadzącym program „Dlaczego Tak”, w którym w prostych słowach rozmawia o cyfryzacji biznesu.

Ciągłość działania przygotowuje nas na skrajne sytuacje, które zagrażają naszej organizacji. Oczywiście nie chcielibyśmy, aby kiedyś zdarzyło się coś, co sprawi, że te plany sprawdzimy, ale odpowiednie reakcje musimy mieć przygotowane wcześniej – powiedziała Izabela Kos-Kleysa – Powinniśmy wiedzieć jak się zachować w stresującej sytuacji, ponieważ nie chcielibyśmy w panice podejmować pochopnych decyzji, które decydują o „być albo nie być” naszej firmy. Planując ciągłość działania, skupiamy się na najbardziej kluczowych zasobach wspierających nasze procesy biznesowe – dodała.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zarządzaniu ciągłością działania w biznesie? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

Zobacz także