Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dlaczego Tak? Ransomware

60 mld dolarów – tyle według analityków Canalys wyniosą wydatki na cyberbezpieczeństwo w 2021 r. Wzrost wykorzystania narzędzi cyfrowych w życiu prywatnym i służbowym przełożył się na naszą większą ekspozycję w wirtualnym świecie, co z kolei podniosło poziom cyberzagrożeń. Jakie są najczęstsze formy ataków? Jak się przed nimi uchronić? M.in. o tym rozmawiali Krzysztof Dyki, Prezes Zarządu ComCERT i Robert Stanilewicz w programie „Dlaczego Tak”, w którym w prostych słowach opowiadamy o cyfryzacji biznesu i nie tylko.

Dwie główne kategorie czołowych cyberzagrożeń to typowe ataki sieciowe, które były, są i będą oraz phishing. To wiąże się z naszą większą obecnością w cyfrowym świecie, co sprawia, że jesteśmy narażeni na większe ryzyko – powiedział Krzysztof Dyki. Widzimy też zwiększoną liczbę ataków typu ransomware, czyli wymuszeń okupów za pomocą szyfrowania danych i szantażowania możliwością odszyfrowania lub ujawnienia informacji. Ta metoda w ciągu ostatniego roku ewoluowała i mamy też do czynienie z coraz wyższymi kwotami okupów – dodał.

Chcesz dowiedzieć się więcej o cyberzagrożeniach? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

Zobacz także