Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dlaczego tak? Chmura dla Zdrowia

Już 10 mln Polaków posiada Internetowe Konto Pacjenta, z którego można pobrać informację o diagnozach, lekach i wynikach badań. Za zgodą pacjenta dostęp do jego Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) wytworzonej w innej placówce będzie mógł uzyskać każdy lekarz lub podmiot leczniczy w Polsce. Jak w tym kontekście rozwiązania chmurowe mogą usprawnić funkcjonowanie służby zdrowia? M.in. o tym rozmawiali Jan Butkiewicz, Prezes Zarządu Chmury dla Zdrowia i Robert Stanilewicz w programie „Dlaczego Tak”, w którym w prostych słowach opowiadamy o cyfryzacji biznesu i nie tylko.

Zadaniem lekarza jest postawienie prawidłowej diagnozy i zaproponowanie skutecznej terapii. Aby to się stało, ważne są dwa czynniki. Pierwszym z nich są: wiedza, kompetencje i doświadczenie, natomiast drugim jest dostęp do dokumentacji medycznej na temat zdrowia pacjenta – powiedział Jan Butkiewicz. Chmura będzie umożliwiała mu do niej dostęp 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dodatkowo pacjent będzie miał zwiększony komfort korzystania ze służby zdrowia, ponieważ nie będzie musiał martwić się, czy na wizytę zabrał całą dokumentację medyczną oraz czy powiedział o wszystkich swoich przypadłościach podczas wywiadu lekarskiego – dodał.

Udostępnianie danych medycznych pomiędzy jednostkami niesie dla podmiotów leczniczych wiele wyzwań i zagrożeń, dlatego warto aby za te działania odpowiadała wyspecjalizowana organizacja. Chmura dla Zdrowia zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, bazując na kompetencjach Grupy Asseco, Chmury Krajowej oraz Google Cloud Poland.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu technologii chmurowych w służbie zdrowia? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

Zobacz także