Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dlaczego Tak? Centra danych

W Finlandii stopień wykorzystania cloud computingu wynosi 75 proc. Jak w tym kontekście wypada Polska? Krajowi przedsiębiorcy dostrzegają korzyści płynące z chmury, blisko 70 proc. z nich docenia skalowalność i elastyczność tego rozwiązania, a ponad 45 proc. oszczędność kosztów. Skoro technologie chmurowe mają tyle zalet, dlaczego przedsiębiorcy nie zdecydują się na przeniesienie całego swojego biznesu właśnie do tego modelu? M.in. o tym rozmawiał Robert Stanilewicz, dziennikarz ekonomiczny z Lechem Szczuką, Wiceprezesem Zarządu Asseco Data Systems w ramach pierwszego odcinka cyklu „Dlaczego Tak”, w którym w prostych słowach rozmawiamy o cyfryzacji biznesu.

Prywatnie wielu z nas nie ma oporów przed tym, żeby w chmurze przechowywać swoje maile czy prywatne zdjęcia. Wystarczy wciśnięcie przysłowiowego guzika i nasze dane, np. z telefonu komórkowego mogą w niej znaleźć. W biznesie proces ten jest jednak dużo bardziej skomplikowany.

W każdej dziedzinie skala robi różnicę. Gdy to będzie chmura, gdzie rozmawiamy o dostępność plików, czy zdjęć z jednego miejsca, to myślę, że wszyscy rozumiemy ją doskonale. Jeżeli mówimy już jednak o całych ekosystemach informatycznych, gdzie musimy myśleć o cyberbezpieczeństwie, o zapewnieniu planu ciągłości działania dla danej organizacji, to wtedy temat staje się dużo bardziej skomplikowany – powiedział Lech Szczuka.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu technologii chmurowych w biznesie? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

Zobacz także