Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dlaczego Tak? Bezpieczeństwo danych to priorytet

O 60 proc. zwiększyła się liczba ataków ransomware w 2020 r. w porównaniu do 2019 r. W sumie w 2020 r. cyberprzestępcy uzyskali dostęp do 12 mld rekordów. Firmy gromadzą dane obywateli i są zobowiązane do tego, żeby je chronić. M. in. o tym jak je skutecznie zabezpieczać opowiedziała Estera Haas-Abgarowicz, Ekspert w Asseco Poland w rozmowie z Robertem Stanilewiczem, prowadzącym program „Dlaczego Tak”, w którym w prostych słowach rozmawia o cyfryzacji biznesu i nie tylko.

Oprócz tego, że firmy muszą dbać o interesy osób, których dane przetwarzają, to jeszcze jest rzecz kluczowa z ich perspektywy, coś co jest dla nich wartością, czyli potencjał, który drzemie w danych. Jeżeli tworzymy w różnych systemach, rożnego rodzaju dane, to powinniśmy je wykorzystywać, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie budować przewagę konkurencyjną, podejmować bardziej trafione decyzje, decyzje strategiczne, jeżeli chodzi o rozwój np. naszych produktów czy usług i poznanie naszego klienta. Dane to kapitał organizacji i musimy je chronić – powiedziała Estera Haas-Abgarowicz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o cyberbezpieczeństwie? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

Zobacz także