Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Cybersuwerenność Polski to własne technologie

Jak wynika z raportu „Polska (prawdziwie) cyfrowa. 12 rekomendacji na lata 2019–2023” Instytutu Sobieskiego, którego partnerem było Asseco, suwerenność Polski powinna być budowana poprzez rozwój i wsparcie rodzimych technologii. O tym, dlaczego warto o tym pamiętać mówi Sławomir Szmytkowski, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland na łamach artykułu Dziennika Gazety Prawnej.

Trudno sobie wyobrazić budowę nowoczesnego, liczącego się w świecie państwa bez własnego, silnego sektora informatycznego. Kraje, w których nie wykształcił się taki potencjał, skazane są na zależność od dostawców zagranicznych. Sytuacja taka niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji, bo informatyka w dzisiejszym świecie coraz częściej ma narodowość. Widać to w obszarach decydujących o bezpieczeństwie państwa, gdzie cybersuwerenność staje się jego niezbędnym fundamentem. Polska ma do dyspozycji potencjał rodzimych firm IT, które przez ostatnie 30 lat zdobyły kompetencje, by budować mocną pozycję naszej gospodarki oraz cyberbezpieczeństwo państwa i kluczowych sektorów. Nikt nie zadba lepiej o to niż my sami – powiedział Sławomir Szmytkowski.

Wypowiedź ukazała się na łamach Dziennika Gazety Prawnej, 3.10.2019, nr 192, str. 12.

Link do artykułu: forsal.pl

Zobacz także