Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

CloudReady – co oznacza dla domów maklerskich?

Rynek kapitałowy charakteryzuje się zmiennością otoczenia biznesowego i regulacyjnego. Te uwarunkowania oznaczają, że systemy IT dedykowane temu obszarowi, powinny efektywnie się do nich dostosowywać. Takie możliwości dają rozwiązania chmurowe. Czy domy maklerskie są na nie gotowe?

Aby przejść na rozwiązania CloudReady konieczna jest tylko otwartość i gotowość na korzystanie z tych systemów. Uruchomienie usług cyfrowych, oferowanych jako usługi chmurowe, jest bardzo proste i sprawia, że organizacja jest zwolniona z części odpowiedzialności i działań wykonywanych do tej pory samodzielnie. CloudReady to bowiem brak konieczności posiadania rozbudowanej infrastruktury i kompetencji niezbędnych do utrzymywania systemów informatycznych.

Instytucja, która zdecyduje się na korzystanie z Promak Next, które jest rozwiązaniem CloudReady, korzysta wyłącznie z usług dostosowanych do skali prowadzonego biznesu, a w sytuacji, kiedy ta skala rośnie, to system sam dostosowuje się do zwiększonego zapotrzebowania – powiedział Marcin Zaniewicz, Konsultant Biznesowy, Asseco Poland. Ponadto dzięki wykorzystaniu modelu chmurowego możliwie jest uruchomienie nowych funkcji bez konieczności angażowania zespołu firmy inwestycyjnej w proces ich wdrożenia i uruchomienia. Usługi są dostępne są w krótkim czasie i w takim stopniu, w jakim użytkownik tego potrzebuje – dodał.

Więcej informacji na: https://promak-next.asseco.com/

Zobacz także