Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wystartowało w zawodach Enea 5150 Warsaw

Asseco Active Team wzięło udział w zawodach triathlonowych, które odbyły się 11 czerwca w Warszawie. W Enea 5150 Warsaw uczestniczyło prawie 1000 zawodników, wśród nich znalazła się reprezentacja Asseco, w składzie: Andrzej Drabot, Jarosław Adamski, Cezary Miksa, Jarosław Skrzydło, Damian Bankiewicz, Piotr Tomszys. Najlepszy czas (02:18:31) osiągnął Andrzej Drabot, zajmując w klasyfikacji generalnej 85. miejsce oraz 8. w swojej kategorii wiekowej.

 

Enea 5150 Warsaw to jeden z dwóch wyścigów organizowanych w Polsce na licencji prestiżowej serii IRONMAN. Nazwa zawodów jest związana z łączną liczbą kilometrów, które zawodnicy muszą pokonać w poszczególnych konkurencjach (1,5 km pływanie + 40 km rower + 10 km bieg = 51,50 km).

 

Zawody w Warszawie są wyjątkowe ze względu na 2 strefy zmian. Zazwyczaj po wyjściu z wody, bierzesz rower ze strefy i po ukończeniu odcinka kolarskiego, odstawiasz rower w to samo miejsce, aby rozpocząć bieg. Ze względu na brak odpowiedniego akwenu wodnego w Warszawie, pływanie odbywa się w Zalewie Zegrzyńskim. Następnie rowerem przemieszczamy się do Warszawy, aby biegać w samym centrum stolicy – powiedział Cezary Miksa, Corporate Manager, Asseco Poland. To były moje drugie zawody triathlonowe w tym roku, ale życiowy debiut na tak długim dystansie. Przed zawodami postawiłem sobie cel „złamania 3 godzin”, który udało się zrealizować z 5. minutowym zapasem – dodał.

 

Więcej o zawodach na profilu
Pełna relacja video z wydarzenia

Zobacz także