Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wystartowało w Triathlonie w Suszu

W dniach 23-25 czerwca odbyła się XXVII edycja Susz Triathlon — jednej z największych sportowych imprez w województwie warmińsko-mazurskim. W zawodach wzięło udział 6 zawodników Asseco Active Team: Sławek Pruchniewski, Piotr Tomszysz, Jarek Skrzydło, Damian Bankiewicz, Michał Barański i Andrzej Drabot, który ustanowił swój rekord życiowy na dystansie ½ Ironman’a.

 

Susz Triathlon to zawody z wieloletnią tradycją, które organizowane są nieprzerwanie od 1991 roku. Każda edycja przyciąga tysiące triathlonistów z całej Polski. Wyścig rozpoczyna się i kończy na Plaży Miejskiej w Suszu. W pierwszym etapie zawodnicy rywalizują na Jeziorze Suskim, a następnie na trasie rowerowej na odcinku Susz-Iława. Trzeci etap to bieg urokliwą ścieżką pieszo-rowerową wokół Jeziora Suskiego.

 

W tym roku wspólnie z czołówką polskich sprinterów do rywalizacji stanęli Sławek Pruchniewski, Piotr Tomszysz, którzy dystans Sprint pokonali odpowiednio w czasie 01:15:40 i 01:30:58. Najlepszym zawodnikiem Asseco startującym w ½ Ironman’a był Andrzej Drabot, który osiągając wynik 04:38:48 zajął trzecie miejsce w kategorii M40 i ustanowił swój rekord życiowy na tym dystansie. Po nim na mecie kolejno pojawili się Jarosław Skrzydło (05:13:19), Damian Bankiewicz (05:23:26) oraz Michał Barański (07:39:23). Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

 

Ukończenie zawodów i osiągnięcie dobrego czasu jest dla każdego ogromnym sukcesem. Takie chwile utwierdzają nas w przekonaniu, że warto próbować i podejmować wyzwania, by osiągnąć wyznaczony cel. Dla mnie były to pierwsze zawody na dystansie ½ Ironman’a w tym sezonie. Potraktowałem je jako szlifowanie formy przed Mistrzostwami Świata w USA, które odbędą się we wrześniu tego roku – powiedział Andrzej Drabot.

 

Jak co roku Susz Triathlon towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera. Nie zawiedli również kibice, którzy wspierali zawodników podczas całych zawodów. Prowadzącym imprezę był Jerzy Górski — człowiek-legenda polskiego triathlonu, znany i ceniony w środowisku zawodników oraz amatorów.

 

Zobacz także