Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wystartowało w „OSHEE Barcin Biega”

Asseco wzięło udział w 5. edycji biegów ulicznych „OSHEE Barcin Biega”, które odbyły się pod koniec września na Stadionie Miejskim w Barcinie. Drużynę Asseco Active Team reprezentowali Radosław Tylutki z Pionu Banków Komercyjnych i Grzegorz Obrębski z Pionu Banków Spółdzielczych, który z czasem 36:06 zajął 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz 14. w klasyfikacji generalnej. Obaj zawodnicy wzięli udział w biegu na dystansie 10 km.

 

W biegu uczestniczyli również pracownicy banków zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej (klient Pionu Banków Spółdzielczych i Pionu Banków Komercyjnych) – Kinga Joachimiak z Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią i Tomasz Synakiewicz z SGB-Bank S.A., którzy od lat startują wspólnie z drużyną Asseco Active Team.

 

Bieg w moim rodzinnym Barcinie zawsze traktuję wyjątkowo. Była to dla mnie czwarta edycja z pięciu, które się do tej pory odbyły. Kiedy w 2013 roku miała miejsce pierwsza, trudno było mi się jeszcze ruszyć z fotela, a o pokonaniu dystansu 10 km wówczas jeszcze nawet nie śniłem. Szczęśliwie poszedłem jednak z postępem. Bieg wystartował z pachnącego jeszcze świeżością Stadionu Miejskiego. Pogoda była idealna, chłodno, bez większego wiatru. Do tego połowa trasy wiodła przez las, w związku z czym było tego dnia czym oddychać. Podczas biegu czułem się komfortowo, nie biegłem na zawał, jak to wcześniej miałem w zwyczaju na krótkich dystansach, dzięki czemu oszczędziłem siły na „medialny finisz”— powiedział Radosław Tylutki, Starszy Programista, Asseco Poland.

 

Ponad 260 zawodników wystartowało w tegorocznej 5. edycji biegów ulicznych „OSHEE Barcin Biega”. Gościem specjalnym zawodów była Iga Baumgart – reprezentantka Polski, brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 × 400 metrów i złota medalista halowych mistrzostw Europy w tej samej konkurencji.

 

Zobacz także