Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wystartowało w Nocnym Maratonie Kanału Bydgoskiego

17 czerwca w Bydgoszczy odbyła się 12. edycja Nocnego Maratonu Kanału Bydgoskiego. Asseco Active Team w zawodach reprezentowali: Daniel Chwiłka, Sławomir Grzeszak, Jakub Szatkowski, Małgorzata Szewczuk, Patrycja Szymborska, Sebastian Szewczuk, Robert Wiatr, Wielgosz Krzysztof oraz Michał Rudnicki, który na dystansie maratonu uzyskał najlepszy czas (3:58:59).

 

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego jest najstarszą tego typu imprezą w Polsce, która ciszy się ogromnym zainteresowaniem maratończyków zarówno z kraju, jak i Europy. Bieg jest rozgrywany na terenie dawnych Plantów nad Kanałem Bydgoskim – najstarszej w Polsce drodze wodnej łączącej dorzecza Europy Zachodniej i Wschodniej. W tym roku Asseco wystawiło mocną 9-osobową ekipę, z której dwoje zawodników ukończyło główny dystans o długości 42km i 195m, a pozostali krótszy bieg, będący wielokrotnością 1/10 dystansu maratońskiego.

 

Niewątpliwym atutem imprezy jest przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera, która udziela się wszystkim uczestnikom. Tutaj głównym celem nie jest bicie życiówek, ani kręcenie mocnych rezultatów. W tym biegu obowiązuje jedna zasada – przede wszystkim dobra zabawa! Nie inaczej było i tym razem. Już przed startem było mnóstwo śmiechu, rozmów ze współbiegaczami, a w trakcie biegu wzajemne wsparcie oraz walka z własnymi słabościami. Wyniki schodziły na dalszy plan. Dla mnie ten bieg maratoński był kolejnym krokiem przed ultramaratonem w Puszczy Bydgoskiej, na który przy okazji serdecznie zapraszam – powiedział Michał Rudnicki.

 

Czas rywalizacji umilał uczestnikom i kibicom zespół Sielska, który stał się bardzo dużą atrakcją imprezy. Każdy ze startujących w biegu otrzymał oryginalny medal maratoński. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Zobacz także