Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wystartowało w najgłośniejszym maratonie w Polsce

Asseco Active Team wzięło udział w DOZ Maraton Łódź, który odbył się 23 kwietnia. Drużynę reprezentował Piotr Rosiak, który ukończył bieg z czasem 2:49:33 i zajął wysokie 26. miejsce wśród 1300 uczestników. Z kolei na dystansie 10 km wystartował Radosław Roszczyk, który na metę dobiegł w czasie 00:53:25. Na trasie na maratończyków czekało ponad 50 punktów kibicowania. Na 26 z nich grały zespoły muzyczne, dodając biegaczom sporą dawkę energii.

Jeszcze przed startem organizatorzy zrobili mi niesamowitą niespodziankę, w racebook’u imprezy, na stronie przedstawiającej elitę biegu, zamieszczone zostało moje zdjęcie z finiszu w zeszłorocznych zawodach – powiedział Piotr Rosiak, Starszy Specjalista ds. Wdrożeń, Asseco Poland. Bieg rozpoczął się rewelacyjnie, współpraca w kilkuosobowej grupie w walce z wiatrem pozwoliła nam zaoszczędzić trochę sił. Od 35 km, gdzie biegłem już sam, zaczęły się problemy. Tempo biegu spadało, brakowało siły na walkę z wiatrem. Zacząłem liczyć sekundy, czy wystarczy czasu do planu minimum, jakim było zejście poniżej kolejnej magicznej granicy 2:50. Na szczęście wystarczyło – dodał.

Grupa, w której biegł Piotr Rosiak, wygrała klasyfikację teamów, o 18 minut wyprzedzając kolejny zespół.