Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

Eksperci Asseco spotkali się ze studentami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Piotr Habel z Pionu Energetyki i Gazownictwa poprowadził dla nich wykład, w trakcie którego przybliżył specyfikę pracy w naszej firmie. Studenci mogli się również dowiedzieć od Macieja Białasa z Działu Personalnego, co Asseco oferuje w ramach programu Asseco Starter.

 

Prezentacja, której wysłuchali studenci, składała się z dwóch części. Pierwsza ukazywała dotychczasową historię i dorobek Asseco, w drugiej przedstawiona została działalność bydgoskiego zespołu firmy, obsługującego największych operatorów energetycznych.

 

Spotkanie z ludźmi, którzy dopiero zaczynają swoją karierę zawodową, to fajne doświadczenie, bo są oni bardzo ciekawi, jak wygląda praca w takich firmach jak Asseco i zawsze mają mnóstwo pytań – powiedział Piotr Habel. W trakcie tego spotkania pytali, np. jaki język programowania jest lepszy: java czy .net? Oczywiście dla mnie nie było wątpliwości, w końcu nasz autorski system Asseco Utility Management Solutions piszemy w .net – dodał.