Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco promuje systemy smart dla energetyki na konferencji SIwE 2018

Przedstawiciele Asseco wzięli udział w 17. edycji konferencji Systemy Informatyczne w Energetyce – SiwE, która odbyła się w dniach 20-23 listopada 2018 r. w Wiśle. W trakcie wydarzenia zaprezentowali na swoim stoisku najnowsze systemy informatyczne z rodziny AUMS – AUMS Billing Smart i AUMS Billing Lite.

Nasze systemy billingowe – AUMS Billing Smart i AUMS Billing Lite są gotowe do tego, aby sprostać dzisiejszym oczekiwaniom uczestników rynku energii. AUMS Billing Smart umożliwia cykliczne, a także masowe rozliczanie sprzedaży towarów oraz usług. Posiada prosty i elastyczny mechanizm konfiguracji, dzięki czemu wprowadzanie nowej oferty na rynek jest możliwe bez udziału dostawcy systemu. Proces uruchomienia rozliczania usług od przekazania wytycznych do administratora systemu zajmuje około godziny. Natomiast AUMS Billing Lite jest rozwiązaniem dla niezależnych sprzedawców Energii Elektrycznej i/lub Gazu. Realizuje rozliczenia Energii Elektrycznej, Paliwa Gazowego i usług dodatkowych. System zapewnia funkcjonalność wystarczającą do realizacji procesów biznesowych przy ograniczeniu kosztów i czasu wdrożenia do dwóch miesięcy. Jest to olbrzymia zaleta dla firm działających w zmieniającym się dynamicznie otoczeniu biznesowym i prawnym – powiedział Sławomir Dudziak, Menadżer Produktu, Asseco Poland.

Tegoroczna konferencja była poświęcona m.in. współpracy ze startupami energetycznymi, która pozwoli na poprawę jakości usług świadczonych przez energetykę i stworzenie zupełnie nowych możliwości biznesowych. W wydarzeniu wzięło udział 600 uczestników z ponad 200 firm i instytucji. Patronat honorowy nad spotkaniem objęło Ministerstwo Energetyki oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, a partnerem wydarzenia było m.in. Asseco.

Zobacz także