Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wspiera Dzień Sportu w Gliwicach

W ramach akcji Asseco „Pomagamy” 2016, został zorganizowany Dzień Sportu dla dzieci z domu dziecka i rodzin zastępczych, który odbył się 9 września. Impreza została przygotowana wspólnie z Centrum Misji Ewangelizacji oraz Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach.

 

W konkurencjach sportowych, wśród których były m.in.: bieg na 100 m, skok w dal, mecz koszykówki i piłki nożnej wzięło udział ponad 100 dzieci wraz z rodzicami. Dla najmłodszych został przygotowany konkurs rysunkowy, olbrzymia planszówka oraz dmuchańce. W akcję było zaangażowanych 10 wolontariuszy z gliwickiego i katowickiego oddziału Asseco.

 

Przy organizacji tego typu wydarzeń zawsze jest trochę stresu. Nie wiemy jaka będzie frekwencja, czy wolontariusze nie zawiodą i przede wszystkich czy pogoda nie spłata figla, ponieważ zajęcia odbywają się zawsze na boisku i nie mamy alternatywy. Jednak, jak co roku pogoda była fantastyczna, wolontariusze dopisali na 100%, a uczestników było więcej niż się spodziewaliśmy. Rodzice radośni, dzieci zachwycone, co rekompensuje każdy stres – powiedziała Dagmara Krzywicka, Menedżer ds. Sprzedaży, Asseco. Głównym celem organizacji Dnia Sportu było zadbanie o więzi w rodzinach zastępczych, dlatego w zabawach oprócz dzieci brali udział również rodzice. Natomiast pracownicy Asseco z Gliwic i Katowic sędziowali w przeróżnych dyscyplinach – dodała.

 

Dzień Sportu został zorganizowany już po raz trzeci. Wsparcie finansowe, które jest wynikiem akcji „Pomagamy” dotyczyło zakupu nagród w postaci np. akcesoriów sportowych oraz artykułów spożywczych.

 

Zobacz także