Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wesprze cyfrową transformację Botswany

Asseco podpisało z Botswana Digital and Innovation Hub porozumienie o współpracy dotyczące współpracy w obszarze digitalizacji i innowacji. Projekt zakłada wsparcie przez Asseco budowy cyfrowego potencjału kraju oraz edukowanie ekspertów w tej dziedzinie. Porozumienie zostało zawarte podczas Forum Gospodarczego Botswana – Polska, które odbyło się w dniach 3-6 lipca w Gaborone.

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce oraz największą firmą IT w regionie Europy-Środkowo-Wschodniej. Bazując na swoim ponad 30-stoletnim doświadczeniu, mamy odpowiednie kompetencje, aby wspierać kraje, które zaczynają cyfrowo się rozwijać – powiedział Paweł Hansdorfer, Dyrektor Rynków Zagranicznych, Asseco Data Systems. Wiemy, że za każdym udanym projektem IT stoją odpowiednio wykształceni i przygotowani do swoich zadań specjaliści. Właśnie dlatego jednym z obszarów naszej współpracy z Botswana Digital and Innovation Hub będzie rozwijanie programu Smart Botswana – dodał.

Celem projektu jest m.in. stworzenie nowoczesnego programu edukacyjnego dla rolnictwa, kierunków zarządzania, wspierania innowacji oraz IT poprzez budowanie hubów edukacyjnych, w ramach których podnoszone będą kwalifikacje techniczne. Projekt rozwijany będzie we współpracy z Asseco, polską Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego oraz Botswana Digital and Innovation Hub.

Ponadto Asseco będzie wspierało tworzenie innowacyjnych rozwiązań, rozwijających cyfryzację kraju. Jednym z planowanych projektów jest wdrożenie portalu „Farmer”. Narzędzie jest dedykowane sektorowi rolnictwa i ma ułatwić mieszkańcom Botswany prowadzenie działalność w tym obszarze, a także zachęcić kolejnych obywateli do podjęcia pracy w rolnictwie lub założenia własnych przedsiębiorstw.

Podpisanie umowy odbyło się podczas Forum Gospodarczego Botswana – Polska w obecności Wiceministra Spraw Zagranicznych Pawła Jabłońskiego oraz Ministra Handlu i Przemysłu Mmusi Kgafela. Wydarzenie było częścią misji gospodarczej zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ambasadą RP w Pretorii oraz Botswana Investment and Trade Center.

Projekt w Botswanie to kolejne w tym roku porozumienie o współpracy zawarte przez Asseco w południowej Afryce. W maju podobny dokument spółka podpisała z przedstawicielami rządu Zambii, gdzie będzie wspierała cyfryzację usług pocztowych.

Zobacz także