Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dokonania Asseco w Afryce docenione przez międzynarodowe instytuty badawcze

Projekty zrealizowane przez Asseco w Republice Togijskiej zostały wyróżnione w dwóch renomowanych opracowaniach dotyczących rozwoju technologicznego w Afryce. W raportach przygotowanych przez Centre for International Governance Innovation (CIGI) oraz Institut Français des Relations Internationales (IFRI) opisano współpracę Asseco z rządem Togo jako efektywny sposób dostarczenia wiedzy i technologii w celu rozwoju kluczowych dla tego kraju obszarów IT.

W raporcie „Navigating Africa’s Digital Partnerships in a Context of Global Rivalry”, przygotowanym przez naukowca prowadzącego prace w Global Economic Governance Programme na Uniwersytecie Oxfrodzkim, opisano współpracę Asseco z togijskim rządem w obszarze cyberbezpieczeństwa, w którym kraj ten nie posiadał odpowiednich kompetencji i zasobów. W ramach projektu uruchomiono Narodowe Centrum Bezpieczeństwa wspierające ochronę togijskiej infrastruktury krytycznej, firm, administracji i obywateli przed zagrożeniami cybernetycznymi. Powstały struktury CERT i SOC, w których, m.in. dzięki zrealizowanym szkoleniom, działa wysoko wykwalifikowana kadra.

Współpracujemy z rządem Republiki Togo od 2019 r. i w tym czasie udało nam się stworzyć struktury CERT i SOC, w których wykorzystywane są najwyższej klasy narzędzia oraz wyszkolić lokalnych ekspertów zgodnie z międzynarodowymi standardami – powiedział Paweł Hansdorfer, dyrektor rynków zagranicznych w Asseco Data Systems. Z doświadczenia tej kadry postanowiła skorzystać Komisja Gospodarcza Narodów Zjednoczonych ds. Afryki, która podjęła decyzję o stworzeniu w Togo Afrykańskiego Centrum Koordynacji i Badań nad Cyberbezpieczeństwem. Nasza współpraca z tym krajem zaowocowała więc nie tylko podniesieniem jego bezpieczeństwa cybernetycznego, ale również umożliwiła mu uzyskanie pozycji czołowego ośrodka cyberbezpieczeństwa w regionie – dodał.

Działania Asseco w Togo zostały docenione i opisane również przez Institut Français des Relations Internationales. Jest to jedyna francuska instytucja badawcza, która znalazła się wśród 50 najbardziej wpływowych think tanków na świecie (z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych).

Zobacz także