Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wdrożyło e-podpis w Banku Pekao SA

Pracownicy Pekao S.A. mogą zdalnie podpisywać dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym od Asseco Data Systems. Dzięki utworzeniu Biznesowego Punktu Potwierdzania Tożsamości proces wydawania e-podpisu odbywa się w banku.

Większość pracowników Banku Pekao S.A. pracuje od marca w trybie zdalnym. Aby zachować pełną ciągłość biznesową, potrzebne było narzędzie, które umożliwiłoby podpisywanie różnego rodzaju dokumentów bez konieczności przychodzenia do biura, czy też bezpośrednich spotkań z klientami.  Jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem, które pozwala na wiążące prawnie podpisywanie dokumentów na odległość, jest kwalifikowany podpis elektroniczny. Wdrożenie tego narzędzia w strukturze Banku Pekao S.A. pozwoliło osobom zatrudnionym w różnych częściach kraju kontynuować pracę w sposób zdalny. W Banku został utworzony Biznesowy Punkt Potwierdzania Tożsamości. Dzięki temu uprawnione przez Bank osoby mogły spełnić prawny wymóg weryfikacji tożsamości osób, dla których wydawany był e-podpis, bez konieczności odbywania zewnętrznych spotkań.

Podpis elektroniczny w pierwszym etapie został udostępniony kadrze zarządzającej, która w związku z sytuacją spowodowaną pandemią i przejściem na pracę zdalną, pilnie potrzebowała narzędzia, które usprawniłoby akceptację dokumentów m.in. umów z klientami i dostawcami. Musieliśmy szybko dostosować się do pracy na odległość, a wdrożenie podpisu elektronicznego, znacznie to ułatwiło. Nasi pracownicy mogą zatwierdzać ważne bankowe dokumenty bez wychodzenia z domu – powiedział Marcin Rojek, Dyrektor ds. Programów Transformacyjnych Banku Pekao S.A.

Podpis elektroniczny Asseco jest dostępny również w formie aplikacji mobilnej, co oznacza że dokument można sygnować na każdym urządzeniu podłączonym do Internetu – również smartfonie, czy tablecie. Jest to wygodne rozwiązane zwłaszcza w przypadku pracowników, którzy często podróżują.

Cieszę się, że Bank Pekao S.A. zdecydował się na nasze rozwiązanie podpisu kwalifikowanego SimplySign. Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane i zrealizowane w nieco ponad miesiąc przy dużym zaangażowaniu zespołów projektowych obu stron – powiedział Artur Miękina, Dyrektor ds. Sprzedaży Projektowej w Asseco Data Systems.

Z podpisu elektronicznego korzysta w swojej codziennej pracy ponad tysiąc pracowników Banku Pekao S.A.

Zobacz także