Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Prezes Asseco na GPW Growth

Adam Góral wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami małych i średnich przedsiębiorstw w ramach akademii GPW Growth. Jest to program wspierający rozwój i transformację spółek z sektora MŚP. Wydarzenie odbyło się 19 czerwca w formie e-konferencji.

Prezes Asseco opowiedział uczestnikom m.in. o powstaniu i przełomowych momentach firmy, podejściu do ekspansji międzynarodowej i akwizycji, znaczeniu wejścia na giełdę dla rozwoju organizacji oraz o kluczowych wartościach, którymi kieruje się w prowadzeniu biznesu.

Od 1991 r., przez 13 lat, ciężko pracowaliśmy, żeby podjąć świadomą decyzję o wejściu na giełdę. Debiut na warszawskim parkiecie pozwolił nam na rozpoczęcie międzynarodowej ekspansji. Bez rynku kapitałowego nie udałoby się nam zbudować dzisiejszego Asseco – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.

Asseco Poland jest wiodącą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Z kapitalizacją wynoszącą ok. 5,5 mld PLN wchodzi w skład indeksu WIG30, jest również największą spółką w branżowym indeksie WIG-Informatyka. Ponadto spółki Asseco notowane się na NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

GPW Growth to kompleksowy program nastawiony na wspieranie rozwoju małych i średnich firm w oparciu o zidentyfikowane potrzeby przedsiębiorstw. Program jest adresowany do prezesów, członków zarządów i dyrektorów odpowiedzialnych za realizację kluczowych celów w firmach. Organizatorem jest GPW we współpracy z partnerami, m.in: Polskim Funduszem Rozwoju S.A., EY Academy of Business, Inicjatywą Firm Rodzinnych, Dialog – Klub Dyrektorów Finansowych oraz patronami programu – Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii i CFA Society Poland.

Zobacz także