Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco w „Złotej Setce” Rankingu Największych Firm Podkarpacia

Asseco liderem trzech kategorii na finałowej gali plebiscytu „Złota Setka” Największych Firm Podkarpacia, która odbyła się 27 września w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Jasionce. Spółka zajęła I miejsce w kategoriach: „zysk ze sprzedaży netto w 2016 r.”, „rentowność sprzedaży w 2016 r.”, „kapitalizacja giełdowa na koniec roku 2016 i 2015”. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Maciej Tadla, International Sales and Business Development Manager.

 

Była to 11. edycja plebiscytu organizowanego przez Polska Press, wydawcę gazety Codziennej Nowiny, przy współudziale naukowo-badawczym Małopolskiego Instytutu Gospodarczego i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Patronat nad przedsięwzięciem przyjęli m.in. Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki. Gościem specjalnym tegorocznej edycji był Minister Adam Hamryszczak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 

Mimo tego, że Grupa Asseco działa na ponad 50 zagranicznych rynkach, nadal jej główną siedzibą pozostaje Rzeszów, a firma rozwija swój biznes także na lokalnym rynku. Zostało to docenione przez jury, dzięki temu Asseco znalazło się w gronie 100 największych firm z Podkarpacia – powiedział Maciej Tadla, International Sales and Business Development Manager w Asseco Poland.

 

Ranking „Złota Setka” jest istotnym wskaźnikiem informacji o kondycji i rozwoju przedsiębiorstw z Podkarpacia. W plebiscycie były brane pod uwagę trzy istotne czynniki pokazujące rzeczywiste znaczenie danej firmy dla rozwoju regionu, a więc przychody ze sprzedaży, wartość eksportu i liczba zatrudnionych.

 

Zobacz także