Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco w rowerowym maratonie

Asseco Active Team wystartowało w Bike Maraton Miękinia, który odbył się 8 kwietnia. Otwarcie tegorocznej edycji największego z cyklów imprez rowerowych w Polsce ściągnęło do podwrocławskiej Miękini prawie 2 tysiące fanów. Do wyboru były trzy dystanse Mini 24km, Mega 54km i Giga 77km. Asseco Active Team reprezentowało 12 zawodników. Trasę Mega z czasem 3:07:12 pokonał Arkadiusz Jędrzejczyk i uplasował się na 426. pozycji. Pozostali zawodnicy AAT wybrali sprinterski dystans Mini, w którym wystartowało 1085 zawodników. Najlepszy z naszego zespołu okazał się Radosław Andrzejewski, który z czasem 1:00:32 zajął 74. miejsce.

Jak zwykle Miękinia zafundowała nam sporą dawkę błota. Na szczęście w dniu startu nie padało, zaś trasa poprowadzona głównie w lasach chroniła nas od wiatru. Cały zespół dobrze się spisał i wszyscy bezpiecznie dojechali do mety – powiedział Radosław Andrzejewski, Specjalista ds. Technologii, Asseco Poland. Udało mi się szybko pokonać pierwszą część trasy, przez co później na wąskich odcinkach nieblokowany mogłem jechać swoim tempem. Myślę, że wykonałem założony plan minimum. Załapałem się do pierwszej setki i awansowałem do drugiego sektora – dodał.

W barwach AAT wystartowała także Kamila Kamraj, która z czasem 1:45:09 zajęła bardzo dobre 23. miejsce w swojej kategorii.

Bike Maraton Miękinia to zawody, na których amatorzy, mogą rywalizować z zawodowcami. W tym roku na starcie pojawili się m.in. Jacek Brzózka, były mistrz Polski w cross country i wicemistrz świata w maratonie MTB, czy Bartosz Huzarski – zawodowy kolarz UCI.