Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco partnerem MiniSUMO

Asseco zaangażowało się w organizację 10. edycji konkursu robotów miniSUMO. Zawody, które odbyły się 27 kwietnia na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, adresowane są do uczniów szkół i placówek pozaszkolnych w całej Polsce. W ramach wydarzenia zespoły mają za zadanie zbudowanie robotów miniSUMO, czyli półkilogramowych, autonomicznych pojazdów, których celem jest lokalizacja przeciwnika i zepchnięcie go z ringu.

 

W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt szkół, które w zawodach wystawiły ponad 80 robotów. Zespoły prześcigały się w konstruowaniu urządzeń, wyróżniających się zastosowaniem zaawansowanych narzędzi czy rozwiniętym oprogramowaniem.

 

Ważnym aspektem wydarzenia jest fakt, że wiele osób startuje w zawodach co roku, udoskonalając swoje konstrukcje i rozwijając się w kierunku, który je pasjonuje – powiedział Jarosław Kołodziejczyk, Starszy Projektant, Asseco Poland, który jeszcze w czasach studenckich był jednym z organizatorów pierwszych trzech edycji konkursu. Często kolejnym krokiem jest wybór technicznego kierunku studiów i połączenie młodzieńczej pasji z karierą zawodową – dodał.

 

Wydarzenie objął patronatem m.in. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Otworzył je organizator dr hab. Inż. Dariusz Skibicki z UTP wraz z Rektorem Uniwersytetu, prof. dr hab. inż. Tomaszem Topolińskim.

 

Finalistami konkursu zostały zespoły z Bydgoszczy, Grudziądza, Włocławka i Świecia.

 

Asseco chętnie wspiera takie inicjatywy – powiedziała Olga Żółkiewicz, Specjalista dr. Employer Brandingu, Asseco Poland. Chcemy zachęcać młodych ludzi do rozwijania ich technologicznych zainteresowań. Część z nich za kilka lat może przecież stać się częścią naszego zespołu – dodała.