Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Top Pracodawcą

Asseco zostało laureatem konkursu TOP Pracodawcy Polski Wschodniej 2016, wydarzenia towarzyszącego Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku. Głównymi kryteriami wyboru był  wpływ działalności pracodawcy na rozwój gospodarczy regionu, jego wkład w rozwój rynku pracy, innowacyjność, relacje z pracownikami oraz współpraca z lokalną społecznością.

 

Nominacji i wskazań do konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2016 dokonały władze samorządowe poszczególnych województw, marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich, a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości.
Asseco Poland jest obecnie największą polską firmą informatyczną notowaną na GPW w Warszawie oraz 6. producentem oprogramowania w Europie. Specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania – ponad połowa banków działających w Polsce korzysta z rozwiązań informatycznych stworzonych przez Asseco. Firmę założył 25 lat temu Adam Góral, który wciąż stoi na jej czele i sprawuje funkcję prezesa. Jak sam mówi: „Zaczynaliśmy lokalnie, ale myślimy globalnie”. Rozwiązania Grupy Asseco są dziś wdrażane w 54 krajach na całym świecie, a zespół pracowników liczy już blisko 21 tys. osób, z czego ok. 5 tys. osób w Polsce. 45 proc. załogi stanowią kobiety, a 35 proc. zatrudnionych osób to programiści. Pracownicy mogą brać udział w licznych szkoleniach oraz kursach językowych. Ponadto firma przez cały rok organizuje programy praktyk i staży. Zatrudnionym w Asseco pracodawca oferuje dostęp do opieki medycznej, ubezpieczenia grupowe oraz fundusz pożyczkowy, a ci bardziej aktywni mogą dołączyć do zespołu sportowego – Asseco Active Team. Każdego roku pracownicy firmy włączają się także w akcję charytatywną Asseco „Pomagamy” oraz wyjeżdżają na spotkania integracyjne, by wspólnie świętować sukcesy firmy.

asseco-poland-sa-2

Zobacz także