Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco przybliża zagraniczne giełdy

Asseco Poland wprowadziło nowe rozwiązanie informatyczne dla domów maklerskich – PROMAK Plus RNZ. Pozwoli ono inwestorom śledzić notowania i zawierać transakcje na zagranicznych giełdach. Dodatkowo platforma jest obsługiwana przez urządzenia mobilne. Jako pierwsi na polskim rynku z tego rozwiązania skorzystać będą mogli klienci Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

 

PROMAK Plus RNZ to system dedykowany do stworzonej przez Asseco Platformy Inwestora – PROMAK. Rozwiązanie poszerza ofertę biur maklerskich skierowaną do inwestorów giełdowych. Umożliwia ona dostęp do giełd zagranicznych, w taki sam sposób jak do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Ponadto inwestorzy mogą korzystać ze wszystkich funkcji systemu za pomocą aplikacji na urządzeniach mobilnych, co pozwala im na składanie zleceń w dowolnym miejscu i czasie.

 

W 2014 roku prawie połowa domów maklerskich, które są naszymi klientami oferowała usługi dostępne na urządzeniach mobilnych – powiedział Artur Trunowicz, Dyrektor Pionu Rynku Kapitałowego, Asseco Poland S.A. Mobilność to istotny trend, dlatego pracując nad nowym narzędziem do realizacji transakcji zagranicznych zależało nam na tym, by użytkownicy mogli z niego wygodnie korzystać zarówno przy pomocy komputera, jak i smartfonu czy tabletu. Kluczowe było także to, aby rozwiązanie było bezpieczne, intuicyjne, a przede wszystkim proste w obsłudze, stąd np. opcja składania zleceń za pomocą „jednego kliknięcia” – dodał.

 

Inwestor korzystający z PROMAK Plus RNZ otrzymuje informację, jakie są optymalne warunki zlecenia, które może złożyć w odpowiedzi na dany kurs papieru wartościowego. Wystarczy, że kliknie przycisk „kup” albo „sprzedaj”. Wówczas automatycznie wysyłane jest zlecenie na najlepszą ofertę kupna bądź sprzedaży. Może również składać zlecenia ze wskazaniem limitu ceny. Ponadto ma możliwość wykorzystania swoich środków w złotówkach na rozliczenie transakcji zawartych na rynkach zagranicznych. Zwalnia go to z konieczności przewalutowania pieniędzy a jednocześnie zwiększa efektywność inwestycji.

 

Pierwsze wdrożenie nowego rozwiązania Asseco realizowane jest w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego, który jest największą tego typu instytucją w Polsce.

 

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie rozszerza ofertę w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Wdrożenie nowego systemu umożliwi zaoferowanie klientom inwestującym na rynkach zagranicznych innowacyjnego a zarazem prostego narzędzia – mówi Filip Paszke, Dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

 

Podczas realizacji projektu do nowego rozwiązania dostosowane zostały systemy wewnętrzne Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, zatem umożliwiają one sprawną komunikację z giełdami zagranicznymi. Dodatkowo dzięki temu, że realizują wszystkie kluczowe procesy w formule STP (Straight Through Processing – przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym) dają klientom bieżący dostęp do aktualnych informacji oraz zapewniają automatyczną obsługę zleceń.

 

Coraz większe zainteresowanie domów maklerskich narzędziami, które umożliwiają proste zawieranie transakcji na giełdach zagranicznych, wynika z szeregu korzyść, jakie niesie ze sobą inwestowanie w skali globalnej. Na tych rynkach notowane są tysiące spółek, które charakteryzują się wysoką płynnością. Ponadto klienci uzyskują dostęp do akcji firm o międzynarodowym zasięgu i ugruntowanej pozycji, z których część działa w branżach nieistniejących na GPW.

***

Asseco Poland posiada 20-letnie doświadczenie jako dostawca nowoczesnego oprogramowania dla podmiotów działających na rynku kapitałowym. Obecnie obsługuje m.in. 10 domów maklerskich, które korzystają z systemów z rodziny PROMAK. Są to innowacyjne rozwiązania, wspierające realizację transakcji giełdowych oraz proste w obsłudze aplikacje, umożliwiające klientom biur maklerskich dostęp do rachunków za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego – jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce. Posiada największą sieć sprzedaży usług. Kieruje ofertę zarówno do inwestorów indywidualnych jak i instytucjonalnych, krajowych i zagranicznych. W ubiegłym roku zajął I miejsce w ocenie inwestorów indywidualnych (najlepiej oceniono m.in: jakość obsługi bezpośredniej, funkcjonalność platformy internetowej, dostęp do informacji i notowań, jakość analiz) oraz II miejsce w ocenie inwestorów instytucjonalnych w rankingu miesięcznika Forbes.

Zobacz także