Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco podkarpacką firmą 20-lecia

Asseco znalazło się w gronie podkarpackich przedsiębiorstw 20-lecia XXI wieku w ramach firm zatrudniających 500 i więcej osób. Zestawienie zostało przygotowane przez Gazetę Codzienną „Nowiny”, która po raz 15. opublikowała ranking „Złota Setka Firm Podkarpacia”. Ponadto Asseco Poland zajęło 1. miejsce wśród spółek giełdowych Podkarpacia wg. kapitalizacji. Zostało także liderem listy 10 największych przedsiębiorstw regionu.

Asseco Poland, które swoją działalność zaczęło 30 lat temu w Rzeszowie, dziś stoi na czele Grupy Asseco, lidera cyfryzacji w Polsce* i największej firmy IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa Asseco w 2020 r. osiągnęła 12,2 mld zł przychodów. Tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ok. 29 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała ponad 110. Spółki Asseco notowane się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Grupa Asseco stawia na stałe poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań – tylko w 2020 r. przeznaczyła na ten cel 920 mln zł. Aby stale się rozwijać, realizuje ona wiele, często interdyscyplinarnych projektów R&D oraz inwestycji pozwalających przygotować infrastrukturę pod badania i rozwój. W roku 2021 r. Asseco zakończyło budowę Asseco Innovation Hub, które jest nowoczesnym Centrum R&D w Rzeszowie, zapewniającym warunki niezbędne do wykorzystania wiedzy i potencjału najbardziej wykwalifikowanej kadry o różnych kompetencjach. W ramach tego podmiotu są realizowane projekty badawczo-rozwojowe z wykorzystaniem m.in. sztucznej inteligencji czy Internetu Rzeczy. Badania są prowadzone w obszarach takich jak: telemedycyna, elektromobilność, cyberbezpieczeństwo czy na potrzeby tworzenia systemów do bezzałogowych statków powietrznych. Łączna wartość tego projektu inwestycyjnego to niemal 65 mln zł netto.

*wg raportu Computerworld TOP200 za 2020 r.

Zobacz także