Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Rekordowe wyniki Asseco w rankingu „Złota Setka”

Asseco to największa Grupa Kapitałowa na Podkarpaciu, która w 2022 r. zanotowała przychody o wartości 17,4 mld zł i skonsolidowany zysk operacyjny w wysokości 1,8 mld zł. Wywodzące się z tego regionu Asseco Poland niezmiennie znajduje się w czołówce rankingu „Złota Setka Firm Podkarpacia” przygotowywanego przez redakcję Gazety Codziennej „Nowiny”. Kolejny rok z rzędu zostało m.in. liderem podkarpackich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Asseco Poland po raz 17. zajęło 1. miejsce w kategorii „Spółki giełdowe Podkarpacia wg kapitalizacji”. Z kolei 2. pozycję utrzymała inna spółka z Grupy Asseco – Asseco South Eastern Europe, która jest największym podmiotem w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem przychodów ze sprzedaży własnego oprogramowania i usług.

Asseco Poland znalazło się także w czołówce największych przedsiębiorstw Podkarpacia wg zysku netto, rentowności sprzedaży netto oraz zatrudnienia. Tylko w Asseco Poland pracuje ponad 2,4 tys. osób. Z kolei w skali Grupy wysokość zatrudnienia to ok. 33 tys. pracowników.

Grupa Asseco

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce* i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od ponad 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w ponad 60 krajach na całym świecie i zatrudnia blisko 33 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała ponad 130. Spółki Asseco notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Zobacz także