Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco pobiegło na PKO Silesia Marathon

Drużyna Asseco Active Team wystartowała w PKO Silesia Marathon, który odbył się 1 października. Trasa zawodów przebiegała na terenie kilku miast tj. Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Wzięło w nich udział ponad 6 000 zawodników. Naszą firmę reprezentowali: Agnieszka Nowak i Jacek Herwy z Pionu Ubezpieczeń Społecznych oraz Adam Musialski i Michał Ledwoch z Pionu Telekomunikacji i Mediów.

 

W ramach zawodów, Agnieszka Nowak wystartowała w PKO Silesia Półmaratonie i ukończyła go z czasem 02:08:15.00, zajmując w klasyfikacji generalnej kobiet 301 miejsce. Natomiast Adam Musialski pojawił się na mecie 2071, z czasem 02:20:47.00. Z kolei Jacek Herwy był 2177, z czasem 02:29:07.00. Wszyscy przebiegli dystans ponad 21 km. Na pełną trasę PKO Silesia Marathon, czyli 42 km zdecydował się Michał Ledwoch, który uplasował się na 1343 pozycji, a w swojej kategorii wiekowej na 521 z czasem 04:37:40.00.

 

W Silesia Półmaratonie zadebiutowałam w 2015 roku. W tegorocznych zawodach udało mi się poprawić wynik o 11 minut. Trasę biegu oceniam dobrze, choć było trochę tłoczno. Jest ona także powszechnie uznawana za niezbyt łatwą. Wszelkie trudności związane z podbiegami odchodziły jednak w zapomnienie, kiedy dotarliśmy do Stadionu Śląskiego, uruchomionego w dzień biegu – powiedziała Agnieszka Nowak, Specjalista ds. Kontroli Jakości, Asseco Poland.

 

PKO Silesia Marathon to prawdziwe święto biegania, w którym startują zarówno profesjonalni lekkoatleci, jak i ludzie, którzy po prostu biegają dla zdrowia. Patronami tegorocznej edycji byli: Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka, Marszałek Województwa Śląskiego – Wojciech Saługa i Prezydent Katowic – Marcin Krupa.

 

 

Pełna relacja z wydarzenia jest dostępna na stronie Organizatora.

 

Zobacz także