Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Open Day Gdynia

Studenci V roku Akademii Marynarki Wojennej z Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich po raz kolejny wzięli udział w Dniu Otwartym Asseco w Gdyni. Ponad 50 słuchaczy kierunku „Systemy informacyjne” miało okazję zgłębić historię Asseco, poznać naszą kulturę organizacyjną i możliwości rozwoju w ramach spółki.

 

Nasi eksperci z Działu Teleinformatyki zapoznali studentów z jednym z głównych Data Center Asseco Poland. Opowiedzieli o  warunkach, jakie powinno spełniać centrum, takich jak właściwe zasilanie, chłodzenie, telekomunikacja, zabezpieczenie p.poż czy profesjonalny system tworzenia i przechowywania kopii zapasowych systemów oraz baz danych.

 

Z kolei eksperci z Pionu Ubezpieczeń Społecznych oprowadzili studentów po serwerowni z makietą testową związaną z projektem Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS (KSI ZUS). Studenci mieli możliwość zasięgnąć wiedzy na temat komputera centralnego używanego w projekcie, komputera mainframe, platformy wykorzystywanej do produkcji i testowania oprogramowania oraz zasobów używanych do zabezpieczenia danych.

Zobacz także