Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco z POWERem

Asseco wzięło udział w Dniach Informatyki, które odbyły się 1 lutego 2017 r. na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Hasłem przewodnim piątej edycji wydarzenia był POWER. Jest to projekt, który ma na celu wzmocnienie kompetencji zawodowych i komunikacyjnych studentów kierunków: informatyka, mechatronika, automatyka i robotyka.

 

Uczestnicy mogli wziąć udział w licznych wykładach i warsztatach. Dowiedzieli się, m.in. jak wygląda współpraca pomiędzy analitykami a programistami.

 

Zależało mi na tym, żeby przekazać moim słuchaczom praktyczne informacje, które przydadzą im się w trakcie kariery zawodowej. Opowiedziałam im np. o tym, jak najlepiej, z punktu widzenia programisty, ułożyć sobie pracę z analitykiem i na odwrót – powiedziała Agnieszka Kugler, Dyrektor Działu Analiz, Asseco Poland. Biorąc pod uwagę, że uczestnikami wykładu byli nie tylko studenci, ale również kadra dydaktyczna, myślę że na uczelniach jest duża potrzeba organizowania zajęć, przygotowujących do wejścia na rynek pracy – dodała.

Zobacz także