Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco o Gospodarce 4.0 na konferencji Sieci Szerokopasmowe

Asseco było Partnerem 11. edycji konferencji Sieci Szerokopasmowe, która odbyła się 28 września w Miasteczku Orange. W dyskusji na temat Gospodarki 4.0 uczestniczył Radosław Semkło, Dyrektor Pionu Telekomunikacji i Mediów, który wspólnie z innymi panelistami poruszał zagadnienia, związane m.in. z rozwojem polskiej gospodarki i rolą infrastruktury szerokopasmowej w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

 

Krajowa gospodarka wkracza obecnie w fazę czwartej rewolucji, dla której duże znaczenie będzie miał rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej. Jest to jeden z priorytetów obecnego rządu, a działanie to jest zgodne z przyjętą na początku roku Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jej głównym założeniem jest zapewnienie dostępu do szybkiego, szerokopasmowego Internetu poprzez rozwój sieci światłowodowej. Ten scenariusz będzie możliwy tylko przy jednoczesnym inwestowaniu przez Państwo w nowoczesne systemy informatyczne, które umożliwią cyfryzację kraju.

 

Możemy śmiało stwierdzić, że za sprawą cyfryzacji zmienia się oblicze polskiej gospodarki. Coraz częściej zaczynamy mówić o tzw. gospodarce 4.0 opartej na rozwoju technologicznym. Odpowiedzią Asseco na te wyzwania jest system Asseco CSE ,stworzony na bazie doświadczeń zdobytych podczas projektu „Internet dla Mazowsza” oraz wieloletniej współpracy z sektorem telekomunikacji. Pozwala on na optymalizację infrastruktury, zarządzanie usługami w czasie rzeczywistym oraz tworzyć produkty konwergentne, czyli takie które łączą w ramach jednej oferty kilka usług, np. Internet, telewizję i prąd – powiedział Radosław Semkło, Dyrektor Pionu Telekomunikacji i Mediów, Asseco.

 

Konferencja Sieci Szerokopasmowe stanowi platformę wymiany doświadczeń i opinii na temat budowy infrastruktury teleinformatycznej oraz rozwoju sieci szerokopasmowych w Polsce. Wydarzenie jest skierowane do kluczowych przedstawicieli biznesu i administracji rządowej.

 

Link do fotorelacji z wydarzenia

Zobacz także