Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wspiera rozwój sieci szerokopasmowych

Asseco było obecne na 8. edycji Konferencji Sieci Szerokopasmowe, która odbyła się 31 marca w Warszawie. Głównym celem spotkania była wymiana doświadczeń i debata środowisk, działających na rzecz zapewnienia powszechnego dostępu do szybkiego Internetu w Polsce. W konferencji wzięli udział, m.in. Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji oraz Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 

W trakcie konferencji poruszono wiele kluczowych kwestii związanych z cyfryzacją Polski. Uczestnicy rozmawiali na temat inwestycji w sieci szerokopasmowe oraz źródeł ich finansowania. Zastanawiali się także, czy w funkcjonowaniu sieci szerokopasmowych będziemy mieć do czynienia z rozdrobnieniem czy konsolidacją infrastruktury i operatorów.

 

Ponadto podczas spotkania goście dyskutowali o technologiach, które mogą przyczynić się do budowy sieci szerokopasmowych. Prezentację wprowadzającą do tego panelu poprowadził Radosław Semkło, Dyrektor Zarządzający Pionu Telekomunikacji i Mediów w Asseco Poland oraz członek Rady Programowej.

 

W całej Polsce powstaje obecnie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów sieci szerokopasmowych – powiedział Radosław Semkło. Dzięki nowej infrastrukturze lokalni dostawcy mają szansę zapewnić dostęp do sieci mieszkańcom nawet w najmniejszych miejscowościach. Potrzebują jednak do tego odpowiednich rozwiązań, które pozwolą im na sprawną obsługę klientów oraz przedstawienie im atrakcyjnej oferty – dodał.

 

Asseco na bazie doświadczeń, zdobytych przy projekcie „Internet dla Mazowsza” oraz wieloletniej współpracy z sektorem telekomunikacji stworzyło taki system. Asseco CSE jest odpowiedzią na konieczność optymalizacji infrastruktury, zarządzanie usługami w czasie rzeczywistym oraz produkty konwergentne, czyli takie które łączą w ramach jednej oferty kilka usług (np. internet, telewizję i prąd).

 

 

Fot.: MMC Polska

Zobacz także