Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco nawiązało współpracę z kolejnymi szpitalami na Dolnym Śląsku

Asseco Poland realizuje projekt informatyzacji konsorcjum placówek medycznych z powiatu zgorzeleckiego i bolesławieckiego oraz z terenu Kłodzka. Dodatkowo spółka wykonuje projekt w ZOZ w Świdnicy oraz w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu. We wszystkich ośrodkach zostanie wdrożony system informatyczny Asseco – AMMS. Projekty wdrożeniowe w dolnośląskich placówkach są warte w sumie ponad 6,5 mln zł brutto.

 

Szpitale w Zgorzelcu i w Kłodzku (liderzy konsorcjów placówek z powiatu zgorzeleckiego i bolesławieckiego oraz z terenu Kłodzka), jak również szpitale w Świdnicy i Wrocławiu wybrały system AMMS – Asseco Medical Management Solutions. To kompleksowe rozwiązanie stworzone zostało w oparciu o wymogi dotyczące elektronicznej dokumentacji medycznej. Usprawnia ona pracę placówek, które mają łatwy dostęp do danych pacjentów i mogą oferować im wyższy standard obsługi. Wdrożenia systemu stanowią element informatyzacji szpitali i pozwolą im na świadczenie e-usług. Asseco, poza dostawą rozwiązań, będzie także odpowiedzialne za szkolenia pracowników. Będą oni mogli skorzystać z opcji nowoczesnego e-learningu i szkolić się na bieżąco z obsługi systemu. Dodatkowo, w ramach oddzielnego budżetu, placówki w Kłodzku i Zgorzelcu zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt informatyczny, niezbędny dla realizacji tak szeroko zakrojonego przedsięwzięcia.

 

Ponad 450 szpitali w Polsce wybrało nasze oprogramowanie, w tym ok. 130 korzysta z Asseco Medical Management Solutions – powiedział Jan Butkiewicz, Pion Opieki Zdrowotnej, Asseco Poland S.A. Nawiązanie współpracy z kolejnymi placówkami to dla nas sygnał, że AMMS to sprawdzony i zaawansowany technologicznie system, który zdobył zaufanie klientów – dodał.

 

Tylko w ostatnim półroczu ponad 30 ośrodków zdecydowało się na wdrożenie systemu Asseco. Wśród nich wymienić można m.in. Szpital Wojewódzki w Bytomiu oraz Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

 

AMMS to kompleksowe rozwiązanie informatyczne dedykowane dużym oraz średnim szpitalom, klinikom, centrom medycznym, przychodniom i ambulatoriom. Zapewnia obsługę części medycznej (HIS) oraz administracyjnej (ERP) placówki. Zastosowano w nim szereg udogodnień związanych z identyfikacją pacjenta, tj. rejestrację skierowań na podstawie dwuwymiarowych kodów kreskowych czy odczyt danych rejestrowanej osoby z dokumentów tożsamości. Umożliwia również drukowanie i odczyt skierowań w postaci zakodowanej. Przekazywanie tego typu dokumentów pomiędzy różnymi jednostkami w formie elektronicznej skraca czas rejestracji i przyjęcia pacjenta oraz eliminuje błędy wynikające z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego.

Zobacz także