Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski

Człowiek z Pasją, Michał Radka z Pionu Telekomunikacji i Mediów wziął udział w XIX Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 26-30 lipca.

 

Rywalizacja składała się z klasycznych konkurencji nawigacyjnych, latania termicznego oraz szybkich zadań technicznych. W sumie wystartowało 27 załóg, w tym brązowy medalista The World Games 2017 Marcin Bernat oraz Kadra Narodowa Aeroklubu Polski. Zawodnicy biorący udział w mistrzostwach posiadali w większości specjalne licencje sportowe FAI. Tylko dwie osoby zostały zakwalifikowane do rywalizacji pomimo braku specjalnych uprawnień, wśród nich był właśnie Michał. Pomimo braku miejsca na podium, jak sam twierdzi udało mu się zdobyć wiedzę, którą wykorzysta przy następnych startach.

 

Zebrałem mnóstwo bezcennych doświadczeń. Teraz czekają mnie kolejne treningi, zmiana sprzętu na typowo zawodniczy i zdobycie międzynarodowej licencji sportowej. We wrześniu start w zawodach w Łomży, treningowa zima i w przyszłym roku, mam nadzieję będę gotowy do walki na poziomie zawodowców – powiedział Michał Radka, Kierownik Zespołu, Pion Telekomunikacji i Mediów.

 

Trzymamy kciuki za Michała w rozwoju jego pasji!

 

Zobacz także