Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Enea IRONMAN 5150 Warsaw

Blisko 1500 triathlonistów stanęło na starcie Enea Ironman 5150 Warsaw, który odbył się 10 czerwca 2018 r. w stolicy. Uczestnicy do pokonania mieli dystans olimpijski, na który składało się 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Zawody ukończyło 6 pracowników Asseco, z których najszybszy okazał się Andrzej Drabot z czasem 02:15:56.

Enea Ironman 5150 Warsaw rozpoczął 1,5 kilometrowy etap pływacki, który rozgrywany był nad Zalewem Zegrzyńskim. W kolejnym, zawodnicy mieli do pokonania 40-kilometrową trasę kolarską prowadzącą przez Nieporęt, Rembelszczyznę, Most Północny oraz Wisłostradę. Ostatnim etapem rywalizacji była 10 kilometrowa trasa biegowa, która w tym roku została poprowadzona po obu stronach Wisły. Trzecia edycja imprezy różniła się od poprzednich również lokalizacją linii mety, która czekała na zawodników pod Centrum Nauki Kopernik. Tam też znajdowała się „strefa finishera”, atrakcje dla kibiców oraz rodzin zawodników.

Celem, jaki postawiłem sobie przed tegorocznym startem w Enea IRONMAN była poprawa wyniku z zeszłego roku. Niestety z uwagi na przeziębienie oraz kontuzję pleców planu nie udało się zrealizować. Niemniej cieszę się, że udało mi się ukończyć zawody i dodać kolejny medal do kolekcji. Dla większości z nas była to także dobra okazja do przetestowania nowych strojów Asseco Active Team – powiedział Cezary Miksa, Middle East and Africa Supervisor z Pionu Rozwoju Grupy Kapitałowej Asseco Poland.

IRONMAN 5150 Warsaw z każdym rokiem przyciąga coraz większą ilość uczestników i zagranicznych gości. W tegorocznej edycji do rywalizacji stanęli m.in. triathloniści z Francji, Ukrainy, Litwy, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Chin i Nowej Zelandii. Wyścig ukończyło 59 trzyosobowych sztafet oraz 1121 zawodników indywidualnych. Na przekroczenie linii mety mieli oni maksymalnie 4 godziny.