Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

AAT podbiło Castle Triathlon Malbork

Asseco Active Team wystartowało w pierwszy weekend września w Malborku w triathlonie na dystansie Ironman (3800 m pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42 km biegu) oraz 1/2 Ironman (1900 m pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21 km biegu). W zawodach wzięło udział łącznie ok. 500 zawodników, w tym 5 twardzieli z Asseco Active Team.

 

Na dystansie długim debiutował z bardzo dobrym wynikiem Andrzej Drabot. Na mecie zameldował się po 10h:25m:03s, uzyskując trzeci czas w kategorii wiekowej (ósma pozycja open).

 

W dniu zawodów warunki atmosferyczne były bardzo trudne. Prawie cały dzień padał deszcz. Na trasie rowerowej trzeba było być niezwykle skoncentrowanym, aby nie zaliczyć upadku. Natomiast trasa biegowa wytyczona w okolicach Zamku była wyjątkowo ciekawa, chociaż niełatwa. Mimo deszczu zawodnikom gorąco kibicowali przyjaciele, rodziny, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz turyści zwiedzający Zamek Krzyżacki. Dodatkową motywacją był dla mnie Sławomir Pruchniewski, depczący mi po piętach przez ponad 3/4 dystansu, który zafiniszował z dobrym czasem 11h:18m – powiedział Andrzej Drabot.

 

Na tzw. połówce najszybszy z AAT był – również debiutujący na tym dystansie – Damian Kawecki, który uzyskał czas 05h:01m:20s. Następni na mecie pojawili się Rafał Garbat (05h:26m:16s) oraz Jarosław Adamski (05h:52m:48s).

 

Zobacz także