Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

II edycja TECHBreakFast by Asseco

19 czerwca w Warszawie odbyła się II edycja TECHBreakFast by Asseco, które dedykowane było technologii JAVA. W trakcie wydarzenia ponad 100 uczestników miało okazję poznać naszych ekspertów, kulisy ich pracy oraz zdobyć cenną wiedzę i inspiracje. Było merytorycznie, konkretnie i smacznie.

TECHBreakFast by Asseco to cykl technologicznych meet-upów dla programistów, które są idealną okazją do wymiany doświadczeń. . Każde spotkanie ma inny temat przewodni, który jest omawiany podczas kilku 20 minutowych prelekcji. W ich trakcie eksperci Asseco dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Podczas tegorocznego meet-upu swoje wystąpienia mieli: Włodzimierz Kozłowski, Starszy Projektant w Pionie Energetyki i Gazownictwa; Rafał Kubica, Starszy Specjalista ds. Technologii w Pionie Rynków Kapitałowych oraz Kamil Pilawski, Lider Zespołu w Pionie Telekomunikacji i Mediów.

Inicjatywa jest ciekawa przede wszystkim dlatego, że formuła jest zupełnie inna niż pozostałe tego typu spotkania programistów. To nie są warsztaty wieczorne, kiedy jesteśmy zmęczeni i mamy trochę dosyć programowania po całym dniu, ale poranne spotkanie – jeszcze przed pierwszą kawą w pracy. Daje to też możliwość podzielenia się „na gorąco” doświadczeniem ze współpracownikami. 20 minut to za mało, aby zrobić warsztat, nauczyć się nowego frameworka, czy technologii, ale to jest idealny czas na to, żeby się czymś zainspirować – powiedział Włodzimierz Kozłowski.

 

Podobnie, jak w poprzedniej edycji także i w tym roku TECHBreakFast by Asseco spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Nasi prelegenci stanęli na wysokości zadania i już same tematy ich prelekcji wzbudzały ciekawość, a wystąpienia zachęcały do pytań publiczności. Pozytywne przyjęcie i sala wypełniona po brzegi pokazała nam, że istnieje duża potrzeba na kontynuację tego typu inicjatywy. Jest to doskonała promocja naszej firmy oraz pracujących w niej specjalistów. Z pewnością druga edycja TECHBreakFast to nie nasza ostatnia – powiedziała Ewelina Jaguś Specjalista ds. Employer Brandingu w Asseco Poland.

***

Tech BreakFast by Asseco to wydarzenie cykliczne, które odbywa się w różnych lokalizacjach na terenie Polski. Jego ideą jest dzielenie się wiedzą oraz prezentacja ciekawych rozwiązań tworzonych w Asseco. Wiodąca technologia omawiana podczas każdego ze spotkań odpowiadała obszarowi zainteresowań uczestników oraz obecnie panującym trendom w programowaniu. Krótkie, ok. 20 minutowe wystąpienia ekspertów Asseco pozwalają na zapoznanie się z wybranym tematem, a nieformalna atmosfera skłania do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń.
Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie techbreakfast.asseco.com.

 

Zobacz także