Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Triathloniści Asseco pokazali formę w Świerklańcu

Asseco Active Team wzięło udział w Etixx Silesiaman Triathlon Świerklaniec, który odbył się 12 czerwca. Tyberiusz Bielański reprezentował nas na dystansie 1/4 Ironmana, który pokonał w czasie 2:30:16. Z kolei 1/8 Ironmana Marek Pieróg ukończył w 1:15:06, zajmując tym samym 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Następnie Michał Rybczyński linię mety przekroczył po 1:38:13.

W środku dystansu miałem na tyle dużą przewagę nad pozostałymi zawodnikami, że zakładałem, że wszystko rozegra się na finiszu. Nie wiedziałem jednak, ilu zawodników z mojej kategorii wiekowej jest przede mną, ale przypuszczałem, że może to być walka o miejsce na pudle. Mobilizacja na ostatnich metrach, sprawiła że wyprzedziłem towarzyszącego mi podczas biegu zawodnika z mojej kategorii wiekowej i w efekcie zająłem w niej 3 miejsce – powiedział Marek Pieróg, Architekt, Asseco Poland. Takie zawody uczą mnie, jak niekiedy niewiele więcej wysiłku trzeba z siebie dać, by dużo zyskać, a jak można wiele stracić, tylko trochę odpuszczając – dodał.

Kolejne już zawody z serii Etixx Silesiaman Triathlon odbyły w sąsiedztwie otoczonego lasami jeziora Chechło-Nakło. Trasa rowerowa na obydwu dystansach odbyła się w formule bez draftingu (jazdy na tzw. kole), co było dodatkowym utrudnieniem szczególnie dla początkujących uczestników.