Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Międzynarodowym Czempionem

Asseco zdobyło nagrodę główną w kategorii „Inwestor – Duże przedsiębiorstwa” w 9. edycji konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion. Kapituła doceniła intensywne działania spółki, która w ciągu 30 lat z lokalnego startupu zatrudniającego kilka osób rozwinęła się do globalnej grupy kapitałowej obecnej w 60 krajach, zatrudniającej 27 tysięcy osób i osiągającej przychody na poziomie blisko 3 mld dolarów. Organizatorami konkursu jest PwC i Puls Biznesu.

Nasz model federacyjny pozwolił przyciągnąć do Grupy wiele firm informatycznych z różnych krajów i stworzyć lokalną przeciwwagę dla globalnych dostawców IT. Jesteśmy obecnie największą, polską firmą informatyczną w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i międzynarodowym graczem obecnym na 5 kontynentach. Rynki zagraniczne odpowiadają aktualnie za blisko 90% naszych przychodów. Działamy jako grupa spółek obecnych na całym świecie, specjalizujących się w różnych obszarach IT. Łączą nas wspólne cele biznesowe, ale przede wszystkim wizja, wartości oraz partnerskie relacje i na tym budujemy wartość naszej grupy – powiedział Adam Góral, Prezes Asseco Poland.

Asseco nie zwalnia tempa, tylko w 2020 r. do Grupy dołączyło kilkanaście nowych spółek z rynku izraelskiego, amerykańskiego oraz z Europy.

Celem konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion jest wyróżnienie firm, które odważnie wychodzą na globalny rynek, podejmują ryzyko inwestycji oraz tworzą innowacyjne produkty i usługi – zarówno tych, które już długo funkcjonują w środowisku międzynarodowym, jak i debiutantów.

Zobacz także