Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco i Equinix współpracują w celu dostarczenia modelu wielochmurowego

Asseco Data Systems wraz z dostawcą infrastruktury cyfrowej Equinix współpracują, aby oferować swoim klientom rozwiązania w całości oparte o chmurę lub bazujące na architekturze hybrydowej. Dzięki temu klienci mogą w łatwy, bezpośredni i bezpieczny sposób budować środowiska IT z wykorzystaniem modelu multicloud – korzystając z usług zintegrowanych oferowanych przez różnych dostawców chmury publicznej.

OpEx oszczędność i prostota

Pandemia COVID-19 znacząco przyspieszyła transformację cyfrową i zwiększyła zainteresowanie firm usługami chmurowymi. To, co do tej pory było planem, nagle stało się realną potrzebą i podstawą działania, od którego zależy tempo rozwoju. Chmura zapewnia elastyczność i zwinność, co w związku z obecną sytuacją nabiera szczególnego znaczenia. Jednak budowa takiej infrastruktury musi być dobrze zaprojektowana i oparta o współpracę z zaufanymi partnerami, tak by maksymalizować bezpieczeństwo danych.

„Dzięki współpracy Asseco Data Systems z Equinix jesteśmy w stanie zapewnić klientom wysokiej klasy usługi połączeniowe gwarantujące niezawodność i bezpieczeństwo wymiany danych. Jest to ważne dla każdej organizacji, która planuje przeniesienie swoich systemów do chmury lub zewnętrznego centrum danych. Obserwując rynek widzimy, że firmy chcąc zabezpieczyć się przed ryzykiem wynikającym z obecnej sytuacji rynkowej coraz częściej decydują się na migrację swoich systemów do dostawców gwarantujących większą elastyczność i bezpieczeństwo usług. Asseco przy współpracy z Equinix odpowiada na takie potrzeby, dostarczając swoim klientom wysokiej klasy rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań” – podkreśla Marcin Lebiecki, Dyrektor Zarządzający Departamentem Cloud & Data Centre, Asseco Data Systems.

Lokalnie, ale i globalnie

Equinix współpracuje z wiodącymi dostawcami usług publicznej chmury obliczeniowej na świecie, w tym z Asseco. Jako dostawca infrastruktury cyfrowej firma zapewnia m.in. usługi połączeń bezpośrednich umożliwiające bezpieczną łączność z ponad 220 centrami danych ulokowanymi na pięciu kontynentach. Dzięki oferowanym przez firmę połączeniom bezpośrednim na żądanie, Equinix Fabric ™ – które umożliwiają każdej firmie łączenie się między własną rozproszoną infrastrukturą a infrastrukturą innych firm – możliwa jest bezproblemowa integracja aplikacji i usług działających w różnych, nawet bardzo odległych centrach danych. Zachowując przy tym niewielkie opóźnienia transmisyjne pomiędzy lokalnym środowiskiem a infrastrukturą dostawców usług cloud computing.

„Cieszymy się, że to partnerstwo zapewnia dalsze wsparcie klientom stosującym modele wielochmurowe. Zagwarantowanie ciągłości procesów oraz dostępu do danych ma kluczowe znaczenie, a dzięki platformie Equinix® możemy pomóc poprawić bezpieczeństwo infrastruktury firmowej. Widzimy rosnące zainteresowanie inicjatywami w zakresie transformacji cyfrowej w Polsce, a wielu liderów cyfrowych szuka edukacji i wsparcia przy wdrażaniu nowych infrastruktur IT. Wraz z Asseco oferujemy wskazówki dotyczące opcji dostawców usług w chmurze i infrastruktury – as-a-Service, aby klienci mogli korzystać z rozwiązań spełniających wymagania ich firm”- dodaje Robert Busz, Dyrektor Zarządzający Equinix w Polsce.

Zobacz także