Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Data Systems na Cloud Fest

Co roku w niemieckim Rust odbywają się największe europejskie targi przeznaczone dla branży hostingowej. Cloud Fest (wcześniej znane jako World Hosting Days) to wydarzenie dedykowane dostawcom i klientom usług chmurowych i technologii mobilnych. Tegoroczna edycja, odbywająca się w dniach 10-16 marca 2018 r. zgromadziła ponad 6,5 tys. osób. Jak co roku, swe uslugi prezentowała należąca do Asseco Data Systems marka Certum, od wielu lat specjalizująca się w dostarczaniu usług zaufania, z których coraz więcej dostępnych jest również w technologii chmurowej. Certum jako pierwszy podmiot na polskim rynku udostępnił w 2017 r. kwalifikowany podpis w chmurze – SimplySign.

Targi były dla Asseco Data Systems okazją do zaprezentowania innowacyjnego certyfikatu CodeSiging w chmurze.

CodeSigning to rozwiązanie, które pozwala na elektroniczne uwierzytelnianie oprogramowania stworzonego dla systemu operacyjnego Windows. Dotychczas było dostępne jako usługa tradycyjna i wymagało użycia czytnika i karty kryptograficznej. Teraz możliwe jest korzystanie z certyfikatu bezpośrednio w ramach usługi chmurowej. –

wyjaśnił Tomasz Litarowicz, dyrektor Pionu Usług Bezpieczeństwa i Zaufania w ADS.

Cloud Fest oprócz prezentacji produktowych, jest również forum wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń na temat perspektyw rozwoju rynku chmurowego. O planach w tym segmencie usług opowiedział prezes zarządu Asseco Data Systems Andrzej Dopierała.

Zobacz także