Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco aktywnie działa na uczelniach

W dniach 7 i 8 marca przedstawiciele Asseco wzięli udział w Targach Pracy IT, które odbyły się na Uniwersytecie Warszawskim oraz Politechnice Warszawskiej. Są to największe wydarzenia na tych uczelniach o charakterze rekrutacyjnym skierowane do studentów i absolwentów kierunków informatycznych.

Java, Python i Data Science – pytania o te technologie pojawiały się wśród studentów najczęściej. Jednak zdecydowana większość deklarowała chęć rozwoju w języku Java, ponieważ w tej chwili na rynku dominuje zapotrzebowanie właśnie na specjalistów z jego znajomością. Muszę przyznać, że niektórzy byli zaskoczeni widząc na naszym stoisku oferty programowania w języku Cobol, o którym studenci, szczególnie pierwszych lat studiów niewiele słyszeli. Była to więc świetna okazja do tego, by opowiedzieć o tym, jak wiele centralnych systemów bankowych opiera się właśnie o tę technologię. Co więcej, specjalistów znających ten język, jak i możliwości jego nauki jest coraz mniej, a w Asseco dajemy taką właśnie możliwość – powiedziała Weronika Szczubełek, Specjalista ds. Personalnych, Asseco.

To była 7 edycja Targów Pracy IT oraz doskonała okazja do rozpoczęcia wiosennego sezonu targowego.

Już w przyszłym tygodniu, 27-28 marca przedstawiciele Asseco wezmą udział w Warszawskich Dniach Informatyki. Zapraszamy do udziału w naszych prezentacjach oraz do spotkania z nami na stoisku.

Zobacz zapowiedź Warszawskich Dni Informatyki z Asseco.

Zobacz także