Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wspiera polską drużynę narodową na olimpiadzie robotów w Dubaju

Asseco zostało głównym sponsorem zespołu na olimpiadzie robotycznej The FIRST Global Challenge. Wydarzenie odbędzie się 24-27 października 2019 r. w Dubaju. Polską reprezentację stanowi drużyna Spice Gears z Kraśnika. To kolejna inicjatywa Asseco w ramach projektu Asseco for the Future.

W Asseco stale myślimy o przyszłości i angażujemy się w projekty promujące rozwój innowacji oraz informatyki. Dlatego stworzyliśmy program Asseco for the Future, w ramach którego wspieramy utalentowane zespoły startujące w konkursach technologicznych w Polsce i na Świecie. Cieszymy się, że możemy również wesprzeć zespół Spice Gears, który specjalizuje się w robotyce. Trzymamy kciuki za naszą reprezentację – powiedział Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

19 sierpnia br. grupa Spice Gears odwiedziła biuro Asseco w Warszawie, aby przedstawić skład na olimpiadę oraz pokazać, co potrafią robić konstruowane przez nią roboty. Zespół będzie po raz kolejny reprezentował Polskę, jako Team Poland. Skład na The FIRST Global Challenge tworzą: Dominika Mazur, Agnieszka Sych, Jan Gryta, Łukasz Nawrocki oraz Kamil Janik. Warto przy tej okazji dodać, że do konkursu jest zapraszana zawsze tylko jedna drużyna z danego kraju.

Oprócz rywalizacji robotów, dla organizatorów wydarzenia ważne jest zwrócenie uwagi na wyzwania, przed którymi stoi świat. W tym roku jest to ochrona oceanów.

Strona olimpiady The FIRST Global Challenge: first.global

Więcej o Spice Gears: first.global/2019-nations/poland-2019

Zobacz także