Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Active Team na Półmaratonie Wiązowskim

4 marca br. drużyna Asseco Active Team rozpoczęła sezon sportowy od udziału w Półmaratonie Wiązowskim oraz biegu w Wiązowskiej 5-tce. Jest to pierwszy długodystansowy bieg rozgrywany w Polsce w okresie zimowo-wiosennym.

W rywalizacji na dystansie 21 km najlepszy wynik – 01:31:31 uzyskał Mateusz Milewski, Specjalista ds. Kontroli Jakości z Pionu PKO BP w Asseco. Natomiast w Wiązowskiej 5-tce z czasem 00:25:09 wygrał Cezary Miksa, Middle East and Africa Supervisor z Pionu Rozwoju Grupy Kapitałowej Asseco.

Byłem tydzień po starcie w Ultra Śledziu Puszczy Knyszyńskiej, czyli trailowym biegu na Podlasiu na dystansie 50 km, a uczestnictwo w Półmaratonie Wiązowskim traktowałem treningowo. Zakładałem zakończenie biegu z czasem 01:35:00. Wyszło jednak lepiej niż planowałem – powiedział Mateusz Milewski, Specjalista ds. Kontroli Jakości, Asseco.

Piękna, słoneczna pogoda i pomimo mrozu świetne warunki na biegowe otwarcie sezonu. Mnie osobiście emocje poniosły, ale dość szybko musiałem skorygować tempo by ostatecznie ukończyć bieg z czasem 01:41:23 – dodał Damian Bankiewicz, Dyrektor Obszaru Projektowego, Asseco.

Półmaraton Wiązowski jest jedną z najstarszych imprez sportowych w Polsce i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Zobacz także