Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

AAT na PKO BP festiwalu biegowym

27 maja br. odbyła się 3. edycja Bydgoskiego Festiwalu Biegowego. W zawodach udział wzięło ok. 3 tys. uczestników, którzy mieli okazję sprawdzić się na dystansie 10 km oraz 21 km. Zawodnicy mogli połączyć swój udział w biegu z akcją charytatywną „Biegnę dla Weroniki i Kasi”. Wśród startujących znalazło się aż 20 reprezentantów Asseco Active Team (AAT).

Uczestnicy tegorocznych zawodów musieli zmierzyć się nie tylko z trasą biegu, ale także upalną pogodą. Na dystansie półmaratonu najlepszy czas 01:44:52 uzyskał Paweł Michalak, Ekspert Analityk z Pionu Energetyki i Gazownictwa. Natomiast bieg na 10 km, który cieszył się największą popularnością wśród zawodników AAT, najszybciej ukończył Grzegorz Obrębski, Starszy Projektant w Pionie Banków Spółdzielczych w Asseco Poland osiągając czas 40:09.

Biegło się ciężko! Spowodowane było to dużym słońcem i wysoką temperaturą sięgającą prawie 30 stopni. Cieszę się, że pomimo pogodowym niedogodności udało mi się skończyć bieg z zadowalającym czasem i przy okazji wziąć udział w akcji charytatywnej „Biegnę dla Weroniki i Kasi” – powiedział Grzegorz Obrębski

Dużym sukcesem może pochwalić się Magdalena Józefiak Ekspert ds. Zarządzania Jakością w Dziale organizacyjno-Prawnym, która w swojej kategorii wiekowej uplasowała się na drugim miejscu z czasem 01:01:27.

Bardzo lubię startować w PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym ze względu na atmosferę, dobrą organizację zawodów oraz możliwość spotkania wielu znajomych biegaczy na trasie, w tym wielu z AAT. Ta edycja była dla mnie szczególna. Mimo ciężkich warunków pogodowych udało mi się zająć 2. miejsce w mojej kategorii wiekowej. Biegłam na dystansie 10 km. Pogoda była bardzo dobra, ale dla odpoczywających na urlopie, a nie biegaczy startujących w zawodach. Trzeba było przekonać własną głowę, że da się radę. Jednak miłe odczucia podczas wręczania nagród powodują, że nie pamięta się o trudach na trasie. Są one paliwem do kolejnych treningów, startów i przełamywania własnych barier – powiedziała Magdalena Józefiak.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to nie tylko rywalizacja i walka o życiowe rekordy. To także doping kibiców, dla których organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W ustawionych specjalnie na tą okazję namiotach, wszyscy zainteresowani mogli m.in. wykonać bezpłatne badania w Strefie Serca, skonsultować się z dietetykiem i wziąć dział w pokazach pierwszej pomocy. W wydarzeniu uczestniczyli także ambasadorzy programu biegowego PKO Banku Polskiego: Karolina Gorczyca, Paweł Januszewski oraz organizator festiwalu – Sebastian Chmara.

Zobacz także