Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

AAT na Kaszebe Runda 2018

Zawodnicy z Asseco Active Team wzięli udział w XIV edycji maratonu rowerowego Kaszebe Runda 2018. Tegoroczna impreza przyciągnęła rekordową liczbę ok. 2,5 tysiąca amatorów kolarstwa, z których każdy mógł zmierzyć się na wybranym przez siebie dystansie: PROFESOR – 200km, DOKTOR – 125km oraz MAGISTER o długości 65km.

Kaszebe Runda to rekreacyjno-sportowy maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze, który odbywa się w malowniczych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Jest to niecodzienny sprawdzian aktualnej formy oraz wspaniała przygoda na dwóch kółkach. Wyjątkowe w zawodach jest to, że nie ma tu pojedynczego zwycięzcy. Jest nim każdy, kto dojedzie do mety.

Zawody rozgrywane były w formule „każdy wygrywa” czyli bez klasyfikacji wyników i pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojechał do mety został nagrodzony medalem i dyplomem z informacją o łącznym czasie przejazdu liczonym wraz z postojami w strefach bufetowych. Mierzyliśmy się więc z wybranym dystansem i własnymi rekordami. Za rok z ochotą weźmiemy ponownie udział w imprezie mając nadzieję na bardziej liczną reprezentację Asseco – powiedziała Henryka Lipińska, Starszy Projektant w Pionie Rynku Kapitałowego, Asseco Poland.

 

Wszyscy członkowie drużyny Asseco Active Team wystartowali na dystansie MAGISTER. Najszybciej 65 km z całkowitą sumą przewyższeń na tej trasie wynosząca 123 m, pokonał Adam Łukasiewicz z czasem 2:27:27.

Dla mnie osobiście była to fajna przygoda z bardzo sympatyczną atmosferą i przyjaznymi ludźmi. Był to mój pierwszy taki wyścig i się trochę obawiałem czy dam radę i czy po drodze się nie zabłądzi. Wyszło chyba całkiem nieźle. A zostawiłem trochę rezerwy sił. Następnym razem będę jechał bardziej odważnie – powiedział Adam Łukasiewicz, ekspert w Pionie Administracji Publicznej, Asseco Poland.

Wyniki drużyny AAT:
Adam Łukasiewicz 2:27:27
Przemysław Łuczkowski 2:55:03
Łukasz Krefft 3:10:49
Krzysztof Gula 3:10:50
Galikowski Jacek 3:10:51
Tomczak Maciej 3:34:14
Lipińska Henryka 3:38:19

Klimat tej imprezy kolarskiej jest niesamowity. Wszyscy są do siebie pozytywnie nastawieni i da się to odczuć na każdym kroku. Mimo sielankowej atmosfery, pomiędzy postojami z regionalnymi smakołykami jadąc w grupie nie odpuszczaliśmy i motywowaliśmy się do trzymania jak najlepszego tempa. W przyszłym roku może skusimy się na trasę 125 km – powiedział Łukasz Krefft, Architekt Systemowy w Pionie Rynku Kapitałowego, Asseco Poland.

Wszystkim zawodnikom Asseco Active Team serdecznie gratulujemy!

Zobacz także