Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wspiera sukces, pasje oraz innowacje

6 czerwca b.r. w Warszawie odbyła się druga edycja konferencji Pulsu Biznesu – PB SPIN – Sukces Pasje Innowacje. Jest to wyjątkowe wydarzenie skupiające w jednym miejscu największe ikony polskiej nauki, kultury, sportu czy biznesu, które odniosły sukces, a ich nazwiska znane są poza granicami Polski. Prelegenci dzielą się swoimi doświadczeniami w drodze na szczyt i opowiadają o pasjach, które stały się motorem do działania. Partnerem wydarzenia było Asseco Poland.

Tegoroczną edycję konferencji SPIN rozpoczęło wystąpienie Adama Górala, Prezesa Zarządu Asseco Poland. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Stefan Batory, założyciel iTaxi.pl, Marcin Beme, założyciel Audioteka.pl, Grzegorz Brona, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, Łukasz Haluch, współzałożyciel Brainly.com, Aleksandra Przegalińska, doktor w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji.

 

Komentarz Adama Górala

Pozbądźmy się kompleksów, bądźmy odważni

Cieszę się, że coraz więcej Polaków odnosi sukcesy w świecie biznesu, kultury, sportu, polityki oraz nowoczesnych technologii. Przykład Asseco jest dowodem na to, że Polacy mogą i potrafią budować międzynarodowe firmy i na bazie swojej wiedzy eksperckiej tworzyć zaawansowane produkty. Jestem dumny, że w czasie tych 25 lat staliśmy się cenionymi partnerami dla naszych klientów z ponad 50 państw na całym świecie.
Przez cały ten okres obserwowałem także historie innych polskich firm oraz ich twórców. To utwierdza mnie w przekonaniu, że sukces nie jest dziełem przypadku. Aby go odnieść, trzeba dobrze wiedzieć, dokąd się zmierza i odważnie podejmować decyzje. Równie ważne są upór, konsekwencja w działaniu, ale także wiara w ich powodzenie. Nie powinny też zniechęcać nas potknięcia. Wszelkie pojawiające się trudności trzeba traktować jako lekcje, które wzbogacą nas i pomogą w realizacji marzeń. Dlatego pozbądźmy się kompleksów, czerpmy z doświadczeń naszych rodaków, ale równocześnie podążajmy własną drogą. Przełamujmy bariery, rozwijajmy w sobie pasje i szukajmy niestandardowych rozwiązań. Mamy to szczęście, że żyjemy w czasach ogromnych możliwości, dlatego odważnie wykorzystujmy nasz duży potencjał intelektualny.

Komentarz Adam Górala ukazał się 10.06.2018 na portalu pb.pl

Wszystkie wystąpienia prelegentów dostępne są na stronie spin.pb.pl.

Relacje z wystąpień prelegentów od 15 czerwca będą publikowane co tydzień na łamach dziennika Puls Biznesu.

Zobacz także