Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Wyzwania polskiego sektora telekomunikacji

W dniach 3-4 kwietnia 2019 r. w Warszawie odbyła się 18. edycja Sympozjum Teleinformatyki i Infrastruktury, w której wzięli udział przedstawiciele Asseco. Wśród głównych tematów tegorocznej konferencji był Przemysł 4.0. Dyskutowano m.in. o tym, w jaki sposób zapewnienie przez telekomy odpowiedniej infrastruktury telekomunikacyjnej oraz usług może wpłynąć na rozwój gospodarczy.

Pierwszego dnia konferencji odbył się panel dyskusyjny – „Czy biznes jest gotowy na transformację?” z udziałem m.in. Pawła Piwowara, Wiceprezesa Zarządu, Asseco Poland. Zwrócił on uwagę na konieczność inwestowania w najnowsze rozwiązania z obszaru Big Data oraz sztucznej inteligencji. Tylko w ten sposób telekomy mogą dostosować w pełni swoją ofertę do oczekiwań klientów, a tym samym nadążyć za postępem cyfrowej rewolucji.

Technologia rozwija się bardzo szybko i ma duży wpływ na naszą gospodarkę. Jeśli zestawimy to z rosnącymi oczekiwaniami klientów mogę śmiało powiedzieć, że operatorom powinno zależeć na tym, aby inwestować w nowe produkty. Tylko tak, mogą stać się bardziej konkurencyjni i nadążyć za postępującą rewolucją 4.0. W Asseco staramy się aktywnie poszukiwać oraz wdrażać nowe rozwiązania. Dobrym tego przykładem jest platforma AVAGAT – Context-Aware Computing Platform, która dzięki wykorzystaniu technologii IoT, potrafi zbierać dane o klientach, co pozwala na personalizację oferty – powiedział Paweł Piwowar.

W debacie brali udział również Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu, Netia; Andrzej J. Piotrowski, Wiceprezes Zarządu, PGE Systemy; Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji, Huawei; Jash Bansidhar, Associate Vice President of Industrial IoT Europe, Advantech oraz Arkadiusz Paździerski, Dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej, RUCH.

W drugim dniu Sympozjum odbyła się sesja Mariusza Sulika, Key Account Managera z Asseco Poland, który opowiedział szczegółowo o tym, jak działa system AVAGAT i jakie jest jego zastosowanie.

Oczekuje się, że wartość rynku obliczeń kontekstowych – Context aware computing osiągnie ponad 125 miliardów USD do 2024 r, Dlatego systemy, które będą potrafiły w sposób zautomatyzowany zbierać i analizować dane klientów i na tej podstawie tworzyć oferty staną się kluczowe dla telekomów. Nasze rozwiązanie – AVAGAT jest odpowiedzią na obecne potrzeby rynku. Potrafi zbierać informacje, o tym w jakiej sytuacji jest użytkownik, jakie są jego intencje oraz potrzeby. Daje to możliwość dynamicznego dodawania usługodawców do eko-systemu operatora i dzięki temu tworzenia oferty ‘szytej na miarę’ oraz prowadzenia wielokanałowej interakcji za pomocą różnych środków komunikacji – powiedział Mariusz Sulik.

Sympozjum Teleinformatyki i Infrastruktury to jedno z ważniejszych wydarzeń skierowane do sektora telekomunikacji. Biorą w nim udział przedstawiciele świata biznesu i administracji rządowej. Asseco było partnerem strategicznym tegorocznej konferencji.

Zobacz także