Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Warsztaty Asseco na SGH

Eksperci Asseco spotkali się 8 stycznia z ponad 20-stoma studentami Szkoły Głównej Handlowej, należącymi do Studenckiego Koła Naukowego Biznesu. Przedstawiciele działu Business Consulting opowiedzieli o nowej inicjatywie, jaką było stworzenie zespołu doradztwa biznesowego w ramach największej firmy developerskiej w Polsce. Poprowadzili również warsztaty, w ramach których uczestnicy zmierzyli się z zadaniem inspirowanym jednym z projektów zrealizowanych przez Asseco.

Zbudowanie nowego zespołu w strukturach Asseco umożliwia wsparcie klientów już na etapie kreowania potrzeb, zwłaszcza w kontekście transformacji cyfrowej. Eksperci firmy przedstawili słuchaczom, m.in. jaka jest rola zespołu oraz jego założenia operacyjne.

Naszym głównym zadaniem jest ekspertyza w zakresie identyfikacji potrzeb i definicja kontekstu biznesowego, w jakim działa klient – powiedział Grzegorz Paskudzki, Lider zespołu Asseco Business Consulting, Asseco Poland. Koncepcja działania Asseco Business Consulting oparta została na trzech głównych filarach: samodzielności zespołu w akwizycji i realizacji projektów doradczych, synergii z zespołem developerskim oraz rozbudowie kompetencji międzynarodowych – dodał.

W drugiej części spotkania uczestnicy dostali zadanie zaprojektowania dla banku procesu udzielania i obsługi kredytów gotówkowych dystrybuowanych przez sieci partnerskie. Następnie studenci mieli zarekomendować elementy procesu z największym potencjałem do automatyzacji za pomocą RPA (Robotics Process Automation).

Case study wymagało przede wszystkim kreatywnego myślenia koncepcyjnego, sprawnego brainstormingu w grupie oraz solidnego researchu w Internecie, a to wszystko pod presją czasu – powiedział Krzysztof Kowalczyk, Manager Asseco Business Consulting, Asseco Poland.

Każda z grup sporządziła i zaprezentowała swoje rekomendacje, które były tak wnikliwe, że przerosły nasze oczekiwania. Z radością spotkamy się na networkingowej kolacji ze zwycięzcami: Julią Kowalską, Bartkiem Łyskawym, Wojciechem Rybakiem i Julianem Smółką – dodał Łukasz Juszczakiewicz, Konsultant, Asseco Poland.

Zobacz także