Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Tworzymy systemy dla nowoczesnej energetyki

Przedstawiciele Asseco wzięli udział w konferencji „Systemy Informatyczne w Energetyce SIwE’17”, która odbyła się w dniach 21-24 listopada w Wiśle. Podczas wydarzenia zaprezentowali systemy informatyczne, takie jak AUMS Digital oraz AUMS ELMO. Są to innowacyjne rozwiązania Asseco dedykowane dla przemysłu energetycznego.

 

Jedną z prezentacji pt. „Wszystkie drogi prowadzą do Klienta” poprowadzili Cezary Wierzchołek, Dyrektor Działu Rozwoju oraz Marcin Olkusz, Starszy Menedżer ds. Sprzedaży z Pionu Energetyki i Gazownictwa. Zwrócili oni uwagę m.in. na nowy trend w sposobie obsługi klienta, którym jest omnikanałowość. Jest to nowoczesne podejście, w które doskonale wpisuje się system Asseco –AUMS Digital. Zapewnia ono aktualną wiedzę o kliencie i jego działaniach. Sprzedawcy energii otrzymują dostęp do ujednoliconego panelu, co znacznie usprawnia ich pracę i podnosi jakość obsługi klienta. Urządzenia mobilne, komputer, doradca w call center czy tradycyjny punkt obsługi oferują takie same możliwości komunikacji z odbiorcami energii.

 

Każdy z uczestników konferencji mógł przetestować także jak działa nasza aplikacja AUMS Digital, na specjalnie przygotowanej do tego celu wersji demonstracyjnej. Została ona uruchomiona w oparciu o systemy Windows, Adroid oraz iOS – powiedział Krzysztof Majkowski, Starszy Programista, Asseco Poland.

 

Kolejną prezentację Asseco pt. „Komunikacja pomiędzy operatorami usług ładowania, a pozostałymi uczestnikami ekosystemu” wygłosił Łukasz Bednarek, Analityk Biznesowy z Pionu Energetyki i Gazownictwa. Zwrócił w niej uwagę na różne modele biznesowe dostarczania oferowanej usługi ładowania pojazdów elektrycznych oraz ich wpływ na kształtowanie rynku e-mobility na przykładzie Norwegii. Zaprezentował również w jaki sposób AUMS ELMO wspiera pracę Operatorów Stacji Ładowania (CPO) i Dostawców Usług Ładowania (eMSP). W specjalnym portalu elmo.asseco.com można kontrolować m.in. punkty ładowania, dostęp użytkowników, jak i zarządzać cenami. System jest zintegrowany z mobilną aplikacją oferującą obsługę płatności poprzez RFID i SMS dla klientów końcowych.

 

To była 16 edycja konferencji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej w której uczestniczyło blisko 600 osób. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Energii oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

 

Zobacz także