Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Technologia ma służyć ludziom

Jak pandemia koronawirusa wpłynie na cyfryzację i automatyzację polskiego biznesu? Jak do cyfrowego świata przystosują się menedżerowie firm? Jakie czekają ich wyzwania? Odpowiedzi, m.in. na te pytania udzielili uczestnicy debaty pt. „In technology we trust” zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną, w której wziął udział Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Pandemia pokazała, jak informatyka jest ważna w każdym sektorze. Ujawniła, że firmy słabiej przygotowane do cyfrowej obsługi klienta muszą przyspieszyć inwestycje w tym obszarze, by przetrwać. Dlatego ostatnie tygodnie to czas wzmożonych projektów, które będą kontynuowane również w kolejnych miesiącach. Na takie działania będą się decydowały nie tylko banki i administracja, ale też te sektory gospodarki, które dotąd stawiały na tradycyjną obsługę klienta – powiedział Artur Wiza.

Nagranie z debaty do obejrzenia na:

Debata In technology we trust

Czy digitalizacja uratuje gospodarkę? Czy zamiast w centrach handlowych zakupy będziemy robić w wirtualnych goglach? Czy asystenci głosowi zadbają o to żebyśmy kupowali szybko a rozrywka, edukacja i usługi będą nam dostarczane online? Czy przemysł się zautomatyzuje, czy technologia 5G sprawi że autonomiczne ciężarówki wjadą do pozbawianych pracowników fabryk, a my zakupy i prace wykonanamy zdalnie? I czy w tym świecie nie zwariujemy?.”Debata odbywa się w ramach projektu Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości, corocznej ogólnopolskiej akcji Dziennika Gazety Prawnej, podczas której dziennikarze, przedsiębiorcy i przedstawiciele rządu wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.W trakcie dyskusji poruszymy następujące zagadnienia:• w jaki sposób kryzys wpłynie na wykorzystanie technologii w konsumpcji, usługach i produkcji?• w jaki sposób przedsiębiorcy powinni zarządzać organizacjami zdalnymi?• technologia 5G, przemysł 4.0, gospodarka cyfrowa – puste buzz words czy rzeczywistość?• czy polski biznes jest przygotowany do wykorzystania szansy jaką jest nowa rewolucja cyfrowa?Zaproszeni uczestnicy:• Robert Kroplewski, Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji do spraw społeczeństwa informacyjnego• Łukasz Otta, Digital Transformation Director – Siemens• Grzegorz Rudno – Rudziński, Managing Partner – Unity Group• Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu – Asseco PolandDebatę poprowadzi Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

Opublikowany przez gazetaprawna.pl Czwartek, 2 lipca 2020

Zobacz także